Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2721) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

escapelle i okres... [61]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 15-01-2014, 16:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cześć. Trochę się uspokoiłam waszymi postami ale jest to dla mnie nowa sytuacja i nadal nie wiem co mam o tym myśleć, a wiadomo im więcej się myśli tym więcej niestworzonych rzeczy przychodzi do głowy.

Otóż moja sytuacja wygląda następująco. Trzy dni po okresie z chłopakiem uprawialiśmy petting no i on doszedł, sperma znajdowała się na jego brzuchu, powycierał się i twierdzi, że ręce również wycierał. Po kilku minutach zaczął mnie pieścić palcami. Dwa dni po całym zdarzeniu wzięłam tabletkę Escapelle. Jedyne skutki uboczne, które u mnie wystąpiły to zmęczenie, senność i ból głowy. Teraz od wzięcia tabletki mija 2 dzień. Niby mam trochę gęstszy śluz i tyle. Myślicie, że jest realne zagrożenie ciążą? Ginekolog powiedział, że kiedy się to stało miałam dni płodne. Proszę o odpowiedź, tyle się naczytałam na różnych forach o tym, jak ta tabletka nie zadziała, że nie mogę się teraz na niczym skupić
      • Dodano: 21-06-2007, 18:57
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      12 dni temu wzięłam escaleppe (tabletkę 72h "po" ). No i miesiączka powinna wystąpić 10 dni po wzięciu tej tabletki... a dziś jest już 12 dzień... strasznie sie boje... (wiadomio czego cry ), no i mam pytanie kiedy ten okres może nadejść??? prosze o odp bo bardzo sie denerwuje

P.S tabletkę wzięłam ok. 36h po stosunku
      [addsig]

czarnulka1724

• Dodano: 21-06-2007, 22:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      czemu mówisz, że ma wystapic 10 dni po? niekoniecznie, to róznie bardzo bywa. wszystko zależy od organizmu. okres może się spóźniać tak teoretycznie do siedmiu dni, ale praktycznie nawet i do 14-15 sie spóźnia. czasem pojawia się wcześniej. w drugiej dobie escapelle ma jeszcze naprawdę dużą skuteczność, koło 90%, więc spokojnie. poza tym, jak 12 dni temu ją wzięłaś, to już mozesz spokojnie wykonac test. może to Cię uspokoi icon_smile.gif
      • Dodano: 22-06-2007, 19:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      dzięki icon_biggrin.gif dostałam okresu dziś o 2 w nocy icon_smile.gif co prawda nie spałam do 6.00 bo z bólu nie mogłam wytrzymać ale jestem szczęśliwa jak nikt na świecie icon_biggrin.gif dzięki wszystkim za wszystko icon_wink.gif

czarnulka1724

• Dodano: 24-06-2007, 20:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Z informacji na ulotce można wyczytać, że po escapelle okres może się spóźnić lub przyjść wcześniej o 7 dni, więc nie powinnaś się była tak stresować. Pozdro
      • Dodano: 29-06-2007, 00:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Pewnie jeszcze z tych nerwów Ci się okres spóźniał, chociaż nie napisałaś w której godzinie po brałaś tą tabletkę. Ale jak widzę wszystko jest dobrze, więc pozdrawiam i życzę mniej takich sytuacji.

Maja
      • Dodano: 29-06-2007, 17:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Hej, ja ostatnio zażyłam escapelle po 41h ! i wszytko sie dobrze skonczyło i też mi się okres spóźnił, ale na to moglo wpłynąc wiele rzeczy: stres, infekcja grzybicza i tabletka 'po". grunt, że juz jest wzystko bardzo w porządku pod tym względem. i jeszcze na dodatek jaka ulga! uff biggrin na to wyglada, ze to tak różnie bywa z reakcja naszego organizmu, ze nie da się tak ocenić, że dokładnie po ilus tam dniach ma wystapić okres! najważniejsze, że w końcu się pojawia i nie ma obaw o ciąże. trzeba nauczyc sie wyluzowywać w takich sytuacjach.

----> lena
      • Dodano: 04-07-2007, 16:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      Czyli.. ja escapelle zażylam w 1 dobie po stosunku i dostalam okres.. ale męczą mnie bole podbrzusza, a jeast już 2 miesiące po.. 2 miesiac też miesiączkuje.. czyli nie ma obaw o ciąże?
      • Dodano: 04-07-2007, 16:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Do tego co wyżej dodam jeszcze,że robilam 3 testy, ostatni kiedy było 1,5 miesiąca po 'wpadce' i wyszedl negatywnie, okresy mam dość normalne, obfite jak zawsze.. mimo wszytsko bóle podbrzusza nasuwaja mi mysl,ze jednak mogę być w ciąży icon_frown.gif proszę Was o szybką odp.
      • Dodano: 01-05-2008, 11:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam.

24.04.2008r. po nocnych wariacjach niestety ale pękła nam prezerwatywa;/ rano najszybciej jak mogłam udałam sie do ginekologa po receptę na "tabletkę po", zapisała mi espapelle. WZIĘŁAM JĄ 10 Godz PO STOSUNKU. W pierwszych dniach było wszystko okay (dzisiaj jest 7 dzień odkąd zażyłam escapelle) a mnie od jakich dobrych 3 dni pobolewa w podbrzuchu...

Dziewczyny, wiecie czym ten ból jest spowodowany?? Mam nadzieję, że nie rozwija sie już we mnie jakaś dzidzia (tzn jeszcze nie teraz) Miała która z Was coś podobnego??

Dodam jeszcze że czekam na okres, który ma przyjść ok 12-15.05.2008. Mam nadzieje że szybciutko mi odpowiecie bo ja dosłownie zaczynam wariować, im więcej o tym myśle tym gorzej. Tragedia...
      • Dodano: 01-06-2009, 21:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      hej.. mam pytanie.. mialam taka nie przyjemna sytuacje, kochalam sie z chlopakiem no i pezerwatywa nam poooszla... :/ oczywiscie pobiegłam po tabletki 72h było troche trudno je zdobyc :/ (zdazylo nam sie to w dniu kiedy skonczyl mi sie okres czyli mysle ze to dni nieplodne ale wzielam tabletke na wszelki wypadek...) .. po tygodniu znow dostalam 'okres' hm.. teraz spoznia mi sie miesiąc.. icon_frown.gif moja znaoma tez miala taka sytuacje ze przez pierwszy miesiac wogole nie mial okresu dopiero w 2 miesiacu i to sie jeszcze spoznil... ja mam nie reguralny okres.. boje sie strasznie.. myslicie ze to normalne? ze tak dlugo sie spoznia.. prosze o szybka odpowiedz.. icon_frown.gificon_frown.gificon_frown.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny