użytkowników online: 243

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2721) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

DUŻE SKRZEPY PODCZAS MIESIĄCZKI [62]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 30-03-2014, 08:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja miałam podobnie jak Ty,okres w tedy trwał mi ponad 2 tyg i przez te dwa tyg tez musiałm co chwilę chodzic do łazienki żeby zmieniac podpaski,więc ie czekaj z tym długo -,- ja myślałam,że przejdzie aż w koncu musiałam isć do ginekologa który dał mi skierowanie do szpitala,powiem wam,że w tym wieku bardzo dużo przeszłam :/ więc nie lekcewazcie sobie czegoś takiego,wiem ja tez sie bałam isc do ginekologa,ale z czasem sie przyzwyczaisz i predzej czy pozniej bedziesz musiała pójść. Ja byłam w 6 klasie podstawowki jak wylądowałam w szpitalu teraz mam 18 i na początku stycznia byłam drugi raz.. Tak,że idź do lekarza nie męcz się! Pozdrawiam i trzymam kcióki żeby było ok wink
      • Dodano: 04-12-2007, 17:47
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      MAM MIESIĄCZKE BARDZO OBFITĄ,CO 15 MIN ZMIENIAM PODPASKĘ RAZEM Z TAMPONEM.POJAWIAJĄ MI SIĘ SKRZEPY WIELKOŚCI DO 7 CM.MAM ZAŁOŻONĄ SPIRALĘ OD DWÓCH LAT.ZAŁOŻYŁAM PO URODZENIU DZIECKA.PROSZE O RADE CO MOŻE BYC PRZYCZYNĄ
      • Dodano: 04-12-2007, 18:01
      •  
      • Wpis został ukryty
      • pokaż
      •  
      •  
      •  
      •  
      •  
      może to być cecha osobnicza, ale też sygnał wskazujący na obecność mięśniaków, polipów endometrilnych, tzw. macicy metropatycznej czy też zaburzeń krzepnięcia krwi

• Dodano: 04-12-2007, 18:09
      •  
      •  
      •  
      •  
      HEY!! RADZE CI JAK NAJSZYBCIEJ ISC DO LEKARZA A NAWET NA POGOTOWIE JEZELI BEDZIE SIE UTRZYMYWAC TAK MOCNE KRWAWIENIE WRAZ Z KRZEPAMI. JA MIALAM PODOBNIE ALE U MNIE TO SIE DZIALO PARE DNI PO LYZECZKOWANIU, KTORE MIALAM PO PORONIENIU. ZOSTALO TO ZLEKCEWAZONE PRZEZ LEKARZA, NASTEPNIE ZMALALO, A POTEM WROCILO ZE WZMOZONA SILA I WYLADAWALAM W POZANIU NA POWTORNYM ZABIEGU. ZOSTALAM ZASTEPNIE POINFORMOWANA, ZE ZOSTALAM ZLE WYLYZECZKOWANA I BYLY JESZCZE RESZTKI W MACICY PO CIAZY. A POZA TYM MOGLO SIE TO DLA MNIE ZLE SKACZYC WLACZNIE Z MASYWNYM KRWOTOKIEM. WIEC NIE LEKCEWAZ TEGO I JEZELI SIE TO UTRZYMA JEDZ NAWET W NOCY DO LEKARZA NA POGOTOWIE.

marcinka

• Dodano: 04-12-2007, 18:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziekuję za rade,ale ja byłam u lekarza powiedział ze nic mi nie jest,mam lerzec i nie przemęczac się,samo minie icon_cry.gif,a ja tak na prawdę to mam dosc oglądania tych wielkich skrzepów,ich uczucia jak wychodzą i zmieniania podpasek co 15 min,jeszcze takiej masakry nie przeżyłam,pozdrawiam i czekam na więcej odpowirdzi w tej sprawie,dziekuje
      • Dodano: 30-11-2008, 20:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      czy sa jakies tabletki aby zmiejszyc ilosc tych skrzepow
      • Dodano: 30-11-2008, 23:22
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mi jak tak mocno leciało i takie duże skrzepy to dostałam skierowanie na zabiebg wyczyscili i teraz mam spokój poszłam z marszu.
      • Dodano: 01-12-2008, 11:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jeśli zużywasz więcej niż 10 podpasek w ciągu dnia i gdy zauważysz, że kolejne miesiączki są coraz bardziej obfite, nie zwlekaj, tylko zgłoś się do lekarza. Nadmierne krwawienie może bowiem świadczyć np. o mięśniakach macicy, torbielach jajnika albo stanach zapalnych narządu rodnego. Ponieważ duża utrata krwi grozi rozwojem anemii, lekarz zazwyczaj zleca morfologię krwi i zapisuje preparaty krwiotwórcze – żelazo, witaminę B12. Przy obfitych miesiączkach musisz ograniczyć zażywanie środków przeciwbólowych z kwasem acetylosalicylowym (obniża krzepliwość krwi). Unikaj także nadmiernego wysiłku, picia mocnej kawy, coli i alkoholu. Nie wolno ci również ogrzewać podbrzusza (np. termoforem, by złagodzić ból), bo ciepło rozszerza naczynia krwionośne i możesz nasilić krwawienie.

Ja na twoim miejscu zmieniłabym lekarza, bo to nie jest normalne.
      • Dodano: 11-12-2008, 10:40
      •  
      •  
      •  
      •  
      czesc ja mam tez takie krwotoki ze skrzepami i mam 21 lat szukalam na roznych forach odpowiedzi na to co to jest i jak to leczyc trzy razy ladawalam na pogotowi i za karzdym razem mi dawali tabletki antykoncepcyjne przechodzily po nich tylko krwotoki na niecaly rok a skrzepy i tak mi sie robia.Ostatnio powiedzialam to mojej kolezanki mamie i sie okazalo ze ona ma to samo i bedzie miec przez to zabiek usuniecia macicy, dlugo leczyla to srodkami antykoncepcyjnymi i sie okazalo ze nie wolno ich brac przy takich objawach dluzej niz 3 miesiace. Jak bylam u ginekologa zanim sie dowiedzialam od kolezanki mamy o tym wszystkim to powiedzial mi wlasnie tylko tyle ze to jest normalne i ze mam sie nie przemeczac i nie dzwigac.Jak dlamnie to chyba nie jest normalne skoro mam tak co miesiac.Teraz poszlam do innego ginekologa i jak uslyszala ze mam takie objawy podczas miesiaczki to tylko pokiwala glowa i kazala mi jak najszybciej zrobic badania.Teraz czekam co sie okaze i strasznie sie obawiam co moze z tego wyniknac

pozdrawiam
      • Dodano: 15-12-2008, 20:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też mam problem ze skrzepami. Bardzo mnie to martwi bo mam 13 lat i miesiączki nie są jescze regularne, mam krótkie cykle (4, 5 dni) i miesiączki są mało obfite. Czytałam wiele stron o tym, ale na każdej było napisane że takie dolegliwości pojawiają się gdy ma się bardzo obfitą miesiączkę, ja takiej nie mam. Proszę pomóżcie!
      • Dodano: 15-12-2008, 22:36
      •  
      •  
      •  
      •  
      Skrzepy,to nic strasznego.Dopiero,gdy jest ich dużo i są duże trzeba udać się do lekarza. Cykli nie masz 4-5 dniowych,to się nazywa miesiączka/okres. Cykl natomiast jst to czas od pierwszego dnia krwawienia do dnia przed następnym krwawieniemicon_smile.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny