użytkowników online: 1785

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2722) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Opuchnięta, czerwona, podrażniona pochwa [7]

• Dodano: 08-11-2009, 11:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Od 5 dni mam podrażnioną pochwę, boli i to strasznie, nieraz to nawet mam tak opuchnięta ze nie wiem co robic frown Brałam tydzień wcześniej antybiotyk..Nikomu o tym nie powiedziałam bo sie boje, nawet mojej mamie frown
      Prosze o pomoc..Nie wiem co robic
      • Dodano: 09-11-2009, 20:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      To moze byc infekcja bakteryjna lub grzybicza,jesli nie mialas zadnej ochrony przeciwgrzybiczej w postaci globulki dopochwowej w czasie brania antybiotyku.Nalezy sie wybrac do ginekologa.W celu uzyskania chwilowej ulgi mozesz stosowac nasiadowki z nagietka i szalwi lub z vagosanu,ktory kupisz w aptece wsypujac po 1 lyzeczce ziol.Uzywaj bielizny bawelnianej i zrezygnuj z wkladek higienicznych,one tez moga podrazniac.
      • Dodano: 09-11-2009, 21:38
      •  
      •  
      •  
      •  
      miałam kiedys coś takiego confused bardzo mi pomogły okłady na noc z szałwi i vagosanu. namoczy porządnie gazę jałową i przyłóż ją do pochwy polóż na niej reklamówkę jednorazową (żeby nie zamoczyć majtek) i załóż majtki. Wygląda to jak pampers i trochę nie wygodne confused ale sama zobaczysz że już po kilku godzinach poczujesz ulgę. Mi żadne maści nie pomagały,dopiero to zadziałało i obyło się bez lekarza.
      • Dodano: 11-11-2009, 14:24
      •  
      •  
      •  
      •  
      Już mnie to nie boli..Ale mam opuchniete troche wargi sromowe..Bo ja przez ten czas bylam jeszcze przeziebiona, a im bardziej zdrowieje tym lepiej... smile
      • Dodano: 22-03-2010, 22:31
      •  
      •  
      •  
      •  
      od 2 dni boli mnie i swędzi pochwa, nic innego nie mam jak np. upławy. Więc czy to możliwe że to zwykłe przetarcie, podrażnienie i czy mogę j jakoś temu zaradzić zaradzić?
      • Dodano: 11-12-2011, 01:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam dziewczyny. Ja co jakis czas mam ten sam problem. Nie mogę uzywac kolorowych mydel do kapieli,wkladek higienicznych ani podpasek z siateczka z allwaysa.nie ma co się wstydzic o tym powiedziec mamie czy lekarzowi.to nie wasza wina.ja mam po prostu alergie na w/w rzeczy i jak się zapomne i uzyje chocby kolorowego mydla to od razu mam ten swedzaco-bolacy problem.pomaga mi wtedy masc clotrimazolum.polecam!ale nie wiem czy jest ona do kupienia bez recepty...?mimo wszystko lepiej udac się do lekarza,bo czasem jest to zwykle otarcie,czasem infekcja bakteryjna a czase grzybki ktorym sprzyja wilgotne srodowisko i rozwijaja się tam w zabojczym tepie. Pozdrawiam.
      • Dodano: 01-02-2014, 20:25
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jeżeli coś takiego Ci się potrafi odrazu powiedz to rodzicom ! Kiedyś też miałam taki przypadek i gdy wybrałam się zmamą do ginekologa stwierdził grzybice, więc jak najszybciej powiedz to dla opiekunów, bo możeskończyć się szpitalem.

Podobne dyskusje

Ankieta

Co znaczy słowo amenorrhoea primaria?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny