użytkowników online: 3354

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2719) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Grzybica raz jeszcze :( [943]

• Dodano: 26-03-2007, 21:26
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja mam właśnie typowe objawy grzybicy:/ biorę antybiotyk i nie wiem teraz co robić czy przestać bo podejrzewam ze to od niego .... zapisałam sie juz do gin ale niestety dopiero na nastepny tydzien się udalo, dopiero w ten sam dzień mam laryngologa który przepisał mi ów antybiotyk.........Co można dostać bez recepty oprócz clotrimazolu i w jakich cenach???:/ icon_frown.gificon_cry.gif
      • Dodano: 28-03-2007, 08:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziewczyny,

polecam Lactacyd -do hig. intymnej: plyn ginekologiczny (do stosowanaia raz w tygodniu) badz emulsja (do codziennego stosowania). Dostaniecie w kazdej aptece bez recepty.

Ja niestety tez od kilku lat, z przerwami, borykam sie z problemem grzybicy i zapaleniami bakteryjnymi.

Teraz takze, od jesieni mnie lekarz wyleczyc nie moze, twierdzi ze po kazdej kuracji globulkami przechodzi ale sie odnawia, i nie wiem dlaczego, on tez nie wie, bo dbam o higiene jak nigdy, nie wspólzyje z partenerem icon_frown.gif by sprawy nie pogaraszac, ale i tak sie nawraca.

Piszecie o wielu lekach, ale zadnej z was nie pomaga na stale, noi jak tu sie z tego wyleczyc??

Jest to bardzo frustrujace.

Tantum Rosa, jest dobre ale by zalagodzic objawy, ale nie wyleczy tego swinstwa. Nawet w ulotce pisze, ze mimo wszystko trzeba sie udac do lekarza.

Czytalam na innym forum o wkladaniu zabka czosnku na noc, dziewczyna zarzekala sie ze jej pomoglo, ale tez nie wiadomo czy na dlugo?!

Wspominacie duzo o Clorimazolum, dostalam te globulki kilka lat temu na leczenie, po uprzednim wykonaniu irygacji, i faktycznie pomogly, przez dluzszy czas grzybica nie wracala. Polecam tez masc Clotrimazolum-bez recepty i kosztuje ok. 6 zl- to dla dziewczyn ktore odczuwaja pieczenie i swedzenie warg sromowych, pomaga, smarujcie sie nia bardzo czesto, dopoki objawy swedzenia nie przejda. Tak zalecil mi swego czasu lekarz i faktycznie po tej masci te objawy przeszly.

Lactovaginal z kolei nasila objawy grzybicy jesli nie jest do konca wyleczona!!! Stosujcie go dopiero jesli bedzie w 100% pewnie ze jej nie macie.

• Dodano: 28-03-2007, 19:00
      •  
      •  
      •  
      •  
      Lactacyd - ostatnio mi to ginekolog przepisał... mówiąc ostatnio mam na mysli jakieś 2 lata temu - no i stosuję.

Clorimazolum - stosowałam za każdym razem jak sie cos pojawiało, ale mi niestety nie pomaga. Tak samo wspominany Vaginal.

Idę jutro na wizytę... Ale ile mozna się z tym użerać! Załamka icon_cry.gif
      • Dodano: 29-03-2007, 11:11
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mój ginekolog jest na urlopie, a ja mam problem.....!!!!!!!!!!!

Od dwóch dni oledwo się ruszam, nie mogę swobodnie usiąść! Pieczenie i przeraźliwy ból, nie mogę się wysikać.Myślałąm, że to jak zwykle zapalenie cewki, więc zastosowałam furagin. Zwykle pomagało, bo juuż kilkakrotnie miałam takie objawy, ale tym razem nie. Bie wiem co jest grane, a ból odczuwam taki, jakby mnie ktoś ostrym narzędziem dziabał po wargach sromowych. Chce w te pędy lecieć do apteki, bo się wykończę, ale bez recepty mam ograniczone możliwości i nie wiem co z leków bez recepty pomoże. Nie wiem, czy można podejrzewać grzybicę, może to tylko zwykłe podrażnenie i nowe bakterie spowodowane zmianą partnera? pomóżcie proszę, bo ledwo żyję.... icon_frown.gif
      • Dodano: 29-03-2007, 18:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Niestety drogi i na receptę, ale skuteczny, jak żaden inny stosowany przeze mnie lek, jest Mikonazol. Przeważnie dostaje sie krem, z aplikatorem. Stosuje się go przez okres 14 dni, nawet jeśli objawy znikną.
      • Dodano: 29-03-2007, 19:56
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam, też mam ten problem co Wy. Myslalam ze to rzadko wystepuje ale z tego co widze to nie jestem sama........ Ostatnio bralam Flconazole w tabletkach 7 dni, maść i jedna globulke, ktorej nazwy nie pamietam. i wyleczylam sie!!!!!!!!! Ale moja radosc trwla krotko. po kuracji antybiotykami znowu jest to samo, a nawt gorzej. Najgorszy to jest ten zapach....... brrrr........ znowu ide do lekarza. Znam sie troche na biologii i musze sie zgodzic co do tego zakwaszania organizmu. Szkoda ze sama na to nie wpadlam. W walce z grzybem moze dac efekty. Najgorsze to sa antybiotyki, po nich grzybica jest murowana. Ja na pewno od dzisiaj bede zakwaszac organizm,tak profilaktycznie.

Te nawroty sa frustrujaco-deprymujace,odbieraja mi radosc z zycia.
      • Dodano: 29-03-2007, 20:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Chcialabym cos dodac jesli chodzi o to zakwaszanie organizmu. Tez o tym slyszalam. Podobno pH w naszych organizmach tego wymaga. Nawet we wszystkich dietach oczyszczajacych wystepuja taki elementy jak szklanka wody z sokiem z polowy cytryny codziennie naczczo. Podobno nawet na celulitis pomaga.

• Dodano: 29-03-2007, 21:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      bo to nie kwestia przyjmowania jakiś tam probiotyków cały czas tylko probiotyków które maja zastosowanie w ginekologii. ja tez pijąc sobie actimelka codziennie nie licze na cokolwiek. pewna jestem dopiero jak kupie sobie ten lacibios femina. dla mnie to najlepsza kuracja na swiecie: zero cukru, zero seksu i codziennie lacibios femina przez pół roku po wyleczeniu grzybicy. grzyb dead. alleluja icon_smile.gif

a przy antybiotykach trzeba pamiętać stosowaniu jeszcze wiekszej dawki probiotyku niż tak profilaktycznie. conajmniej 2-3 tabletki dziennie. wtedy nie powinno sie też mieć wiekszych kłopotów.

dziewczyny pamietajcie, że najważniejsza jest profilaktyka i że lepiej osłonowo coś łykac niż cały czas się leczyć! zwlaszcza, ze jak się już raz złapie, to potem jest jak jest.. a kolorowo nie jest. mało jest przypadków, żeby absolutnie nie wróciło ani razu icon_frown.gif

a jak coś zaswedzi a do learza daleko, to clotrimazol maść, lacibios femina, ew. saszetka tantum rosa i już. jak podejrzewamy bardziej BV niż grzybice, to galki propolisowe.
      • Dodano: 30-03-2007, 16:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      [quote]a przy antybiotykach trzeba pamiętać stosowaniu jeszcze wiekszej dawki probiotyku niż tak profilaktycznie. conajmniej 2-3 tabletki dziennie. wtedy nie powinno sie też mieć wiekszych kłopotów.[/quote]

Oj zgadzam się. Najgorzej jest przy antybiotyku Sumamed - po nim, jeśli nie zastosuję dodatkowo kuracji kwasem mlekowym [ nie pamiętam nazwy kapsułek], to grzybek murowany.

A najlepszy na to świństwo jest krem Macmiror - tylko, że na receptę.
      • Dodano: 31-03-2007, 00:39
      •  
      •  
      •  
      •  
      chyba miałas na mysli kuracje tabletkami z BAKTERIAMI kwasu mlekowego, a nie kwasem mlekowym. kwas mlekowy to w płynach do higieny intymnej jest i owszem, w pewnym sensie tez tam swoj pozytywny wkład ma, ale bez dostarczania naturalnej mikroflory, naszych drogocennych bakterii lactobacillus to nic nie da. a pewnie chodziło Ci o Lacbios Femina, bo to obecnie najlepsze tego typu tabletki. Są świetne. bez kitu.

a co do antybiotyków, to według mnie nie ma "najgorszego". wszystkie wybijają jak leci całą mikroflorę czy to patogenną czy pozyteczną i potem jest się wyjalowionym i podatnym na grzyba tak, że bardziej byc nie mozna chyba icon_frown.gif

masci macmiror nie stosowalam (zawsze clotrimazol dostaje) ale globulki dopochwowe (swoja drogą dramatycznie drogie) stosowałam i szybko pomogły. to fakt. tylko że z lekami to kwestia organizmu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

natalka

Podobne dyskusje

Ankieta

Czerniak to?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny