Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7132) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

ciąża pozamaciczna [169]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 04-09-2011, 12:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      hej co tam u was?!!! smile
      • Dodano: 27-01-2006, 17:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Owulację miałam 4 tygodnie temu, nie dostałam miesiączki a test wykazał że jestem w ciązy. Zamiast się cieszyć bardzo się denerwuję, bo miałam rok temu ciążę pozamaciczną. Proszę powiedzieć po jakim czasie najwcześniej lekarz jest w stanie wykluczyć ciążę pozamaciczną (wiem że początkowe objawy są takie same jak przy prawidłowej ciąży). Dodam jeszcze że przy poprzedniej ciąży miałam dziwne objawy parcia i kłucia w jelitach, a teraz mam delikatne objawy parcia i nie wiem czy to moj strach i autosugestia czy faktycznie niepokojące objawy. Proszę o radę i z góry dziękuję.

niunia

• Dodano: 27-01-2006, 19:23
      •  
      •  
      •  
      •  
      4 tygodnie po owulacji (czyli ok 6 po miesiączce) lekarz jest w stanie potwierdzic ciążę i jej umiejscowienie na usg dopochwowym. Opisane objawy choć czasem towarzyszą ciąży pozamacicznej to są bardzo niecharakterystyczne + autosugestia na którą sama zwracasz uwagę. Jesteś "kobieta po przejściach" i należy Ci się wczesne monitorowanie, nic lepiej Cię nie uspokoi. Powodzenia ! [addsig]

Ilona Królak

• Dodano: 28-01-2006, 16:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      w 43 dniu cyklu miałam zrobione usg dopochwowe które na razie nie potwierdziło ciąży. W macicy widać tylko cień (0,5 mm), który może być kształtującym sie pęcherzykiem. Dzisiaj pojawiły się ukłucia w okolicy odbytu, o których pisałam wczoraj - bardzo mnie to niepokoi (kojarzy się tylko z jednym). Mam nadzieję że w ciągu najbliższego tygodnia lekarz potwierdzi prawidłową ciążę. Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

niunia

• Dodano: 28-01-2006, 21:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      W takim wypadku powinnas mieć oznaczone hcg (co dwa dni) . Pozdrawiam[addsig]

Ilona Królak

• Dodano: 29-01-2006, 15:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      wiem że prawidłowy wzrost hcg w ciągu 42 godz. nie powinien być mniejszy niż o 66% i w ciągu 72 godz. nie mniejszy niż 117%. Do tej pory u mnie wzrost był w normie. Czy w ciąży pozamacicznej wzrost jest wolniejszy? Czy taka ciąża charakteryzuje się innym przyrostem hcg?

niunia

• Dodano: 29-01-2006, 20:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Oprócz wzrostu liczą sie także bezwzględne wartości hcg. Przy poziomie 1500-2000 miu/ml i wewnątzrmacicznej ciąży w macicy jest widoczny pęcherzyk ciążowy (usg dopochwowe). Jego brak lub nietypowy wygląd to duże prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej. Pozdrawiam[addsig]

Ilona Królak

• Dodano: 01-02-2006, 16:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      W 45 dniu cyklu pozim HCG-470.Albo wzrasta zbyt wolno albo już spada. Na usg nic nie widać. Pojawił sie ból podbrzusza (skurcze)i ostry ból z prawej strony (nie potrafię określić czy to ból jajnika czy jajowodu). Ból po tabletkach minął ale krwawienie nie pojawiło się do teraz (47dc). Gdyby nie ten nagły atak to nie wiedziałabym że coś sie stało. Jak poznać czy doszło do poronienia czy może jest to ciąża pozamaciczna której jeszcze nie widać? Kiedy powinnam zacząć krwawić?

niunia

• Dodano: 01-02-2006, 22:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      Przy takim poziomie hcg nie można rozpoznać czy mamy do czynienia z ciążą pozamaciczną czy z poronieniem. Krwawienie może wystąpić w dowolnym momencie. Przy takim poziomie hcg nie ma żadnego niebezpieczeństwa dla twojego zdrowia. Pozostaje nam sprawdzić za trzy dni spadek hcg dla pewności i poczekać na krwawienie. Bardzo mi przykro icon_cry.gif Pozdrawiam[addsig]

Ilona Królak

• Dodano: 28-09-2006, 16:55
      •  
      •  
      •  
      •  
      Chciałabym sie dowiedziec czy wystąpienie ciąży pozamacicznej może spowodowac niepłodnośc?
      • Dodano: 07-01-2007, 21:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam pytanko 8 dni spóźnia mi sie okres robiłam dwa testy i wyszyły negatywnie ale mam takie objawy jak bym była w ciazy wynik badan Bhcg wyszedł mi 2.00 czy jest to mozliwe zeby to była ciaza pozamacziczna strasznie che miec drugie dziecko a bje sie zeby to nie było.... icon_cry.gif [addsig]

Dagmara1406

Podobne dyskusje

Ankieta

Która z chorób NIE jest przenoszona jest drogą płciową?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny