Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7132) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Zbyt niska prolaktyna [2]

• Dodano: 28-01-2006, 11:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Od 16 roku życia walcze z trądzikiem a dodam że w tej chwili mam juz lat 26. Chodziłam do różnych dermatologów, aż w końcu ostatnio wybrałam sie endokrynologa. Ten wysłał mnie na badania do szpitala. Tam stwierdzili u mnie hiperprolaktynemię czynnościową. Przepisano mi bromergon, metformax i spironol. Kiedy pierwszy raz robiłam badania prolaktyny miałam jej 23,21 ng/ml. Jakies dwa tygodnie temu robiłam ponowne badania, wynik: prolaktyna ponizej 0,5 ng/ml. Czy ona nie jest za niska?? Czy powinnam dalej brać bromergon?? Są jakies skutki uboczne tak niskiego poziomu prolaktyny??? Prosze o jak najszybsza odpowiedz
      • Dodano: 30-01-2006, 01:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dokładnie nie wiadomo czy zbyt niska prolaktyna wpływa negatywnie na cokolwiek (bo po co robic na ten temat badania), chciaż podejrzewa się, że ma tak samo negatywny wpływ jak jej nadmiar (u zdrowej kobiety nieciężarnej poziom prolaktyny wynosiśrednio ok 10 ng/ml-widocznie do czegoś jest prolaktyna potrzebna). Hiperprolaktynemia nie jest przyczyną trądziku, eczenie Bromergonem zatem najprawdopodobniej nie wyleczy Twoich problemów z cerą (ale Spironol ma szansę pomóc). Poziom prolaktyny podstawowej, która jako jedyna ma kliniczne znaczenie jest w normie (co najwyżej można powiedzieć, że jej poziom jest bliski górnej granicy normy). Leczenie jest wskazane tylko w przypadku problemów z owulacji podczas starań o dziecko. Pozdrawiam [addsig]

Ilona Królak

Podobne dyskusje

Ankieta

Czerniak to?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny