użytkowników online: 163

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7144) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Co to jest torbielakogruczolak jajnika?POMOCY [3]

• Dodano: 03-02-2006, 22:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!!

Mam ogromna prosbe!! 3 tygodnie temu przeszlam operacje-usuniecie torbieli wraz z lewym jajnikiem . Prosze o pomoc jak mam interpretowac wynik badania histopatologicznego? " Torbiel sr. 6cm wielokomorowa, w komorkach torbieli tresc krwotoczna, wysciolka torbieli pomarszczona, matowa. W preparacie struktury jajowodu niewidoczna. Cystadenoma mucinosum, cystis capovis lutei et cystis folliculavis. "

Mam dopiero 19 lat, nie mam dzieci, ale w przyszlosci planuje je miec, czy moge byc bezplodna? Czy taka torbiel moze sie nawracac np. na prawy jajniku? Prosze o pomoc czy mam powody do zamartwiania sie?

[ ta wiadomość była poprawiana przez: anetaa5 dnia: 03-02-2006 22:45 ]

[ ta wiadomość była poprawiana przez: anetaa5 dnia: 03-02-2006 22:51 ]

Anetaa

• Dodano: 03-02-2006, 23:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam

Gruczolakotorbielak śluzowy (cystadenoma mucinosum) to nowotwór niezłośliwy jajnika charakteryzujący się zazwyczaj powolnym rozwojem. Jest stosunkowo często spotykany (15% wszystkich guzów jajnika). Zwykle jest to guz o gładkiej powierzchni, pokryty otrzewną, często wielokomorowy, torbielowaty, wypełniony gęstą treścią. Występuje zazwyczaj jednostronnie. Leczenie u młodych kobiet w wieku rozrodczym polega na usunięciu samego guza najczęściej z jajnikiem.

Zabieg operacyjny który Pani przebyła nie wyklucza oczywiście ciąży w przyszłości, jednak powinna Pani być pod stałą kontrolą ginekologiczną.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

[addsig]

----------

Dr n. med. Piotr Bodzek

Redaktor Naczelny Forum Ginekologicznego

http://www.bodzek.pl

• Dodano: 04-02-2006, 09:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziekuje za szybka odpowiedz icon_smile.gif . Tylko dziwi mnie jeszcze jedna rzecz czy po takim zabiegu jest normalne ze nie dostalam zadnych lekow?

Anetaa

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny