użytkowników online: 3511

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7137) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Co to jest torbielakogruczolak jajnika?POMOCY [3]

• Dodano: 03-02-2006, 22:27
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam!!

Mam ogromna prosbe!! 3 tygodnie temu przeszlam operacje-usuniecie torbieli wraz z lewym jajnikiem . Prosze o pomoc jak mam interpretowac wynik badania histopatologicznego? " Torbiel sr. 6cm wielokomorowa, w komorkach torbieli tresc krwotoczna, wysciolka torbieli pomarszczona, matowa. W preparacie struktury jajowodu niewidoczna. Cystadenoma mucinosum, cystis capovis lutei et cystis folliculavis. "

Mam dopiero 19 lat, nie mam dzieci, ale w przyszlosci planuje je miec, czy moge byc bezplodna? Czy taka torbiel moze sie nawracac np. na prawy jajniku? Prosze o pomoc czy mam powody do zamartwiania sie?

[ ta wiadomość była poprawiana przez: anetaa5 dnia: 03-02-2006 22:45 ]

[ ta wiadomość była poprawiana przez: anetaa5 dnia: 03-02-2006 22:51 ]

Anetaa

• Dodano: 03-02-2006, 23:06
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam

Gruczolakotorbielak śluzowy (cystadenoma mucinosum) to nowotwór niezłośliwy jajnika charakteryzujący się zazwyczaj powolnym rozwojem. Jest stosunkowo często spotykany (15% wszystkich guzów jajnika). Zwykle jest to guz o gładkiej powierzchni, pokryty otrzewną, często wielokomorowy, torbielowaty, wypełniony gęstą treścią. Występuje zazwyczaj jednostronnie. Leczenie u młodych kobiet w wieku rozrodczym polega na usunięciu samego guza najczęściej z jajnikiem.

Zabieg operacyjny który Pani przebyła nie wyklucza oczywiście ciąży w przyszłości, jednak powinna Pani być pod stałą kontrolą ginekologiczną.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

[addsig]

----------

Dr n. med. Piotr Bodzek

Redaktor Naczelny Forum Ginekologicznego

http://www.bodzek.pl

• Dodano: 04-02-2006, 09:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziekuje za szybka odpowiedz icon_smile.gif . Tylko dziwi mnie jeszcze jedna rzecz czy po takim zabiegu jest normalne ze nie dostalam zadnych lekow?

Anetaa

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny