użytkowników online: 3373

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7137) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

czy można zajść w ciążę dzień przed okresem? [38]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 29-01-2011, 15:43
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam wszystkie kobietki, mam male zmartwienie i bardzo prosze o komentarz: kochalam sie z partnerem codziennie po skonczonym okresie przez 3 tygodnie (stosunek przerywany), na dzien przed planowanym nastepnym okresem (cykle mam w miare regularne 25dniowe) pozwolilismy sobie na kilkakrotne skonczenie w srodku... dodam ze juz kilka dni przed tym lekko pobolewal mnie brzuch na okres. Okres spoznil mi sie 4 dni (dostalam w 29 dc), z tym ze na poczatku byla to brazowa wydzielinka, potem jeden dzien kwawienia i znowu 2 dni brazowej wydzielinki (krwawienia zawsze dotad mialam 6 dniowe i obfite bez tej brazowej wydzieliny). Dzisiaj mijaja rowne 2 tygodnie od dnia kiedy sobie pozwolilismy... mam zawroty glowy, boli mnie okropnie brzuch na poczatku tak jak na okres a teraz jakbym miala zakwasy w podbrzuszu, bardziej po lewej stronie i na srodku,czuje sie jakos rozdeta i napeczniala, czuje jakbym miala naciagniete miesnie tam w dole, bola mnie pachwiny i mam podwyzszona temp od 13 dni (37, 37.3) mam okropne bole w krzyzach,nie mam ochoty na jedzenie i jestem jakos zmeczona... nie mam bolu piersi ani bialej wydzieliny ciazowej, czy mimo to moge byc w ciazy??
      • Dodano: 17-08-2006, 11:54
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam.mam problem, może głupi ale to dla mnie bardzo ważne żeby mieć pewność.otóż ostatnio zdarzyło mi się uprawiać sex bez zabezpieczenia.następnego dnia dostałam okres.czy istnieje prawdopodobieństwo że mimo to zaszłam w ciążę?wiem kiedy wypadają dni płodne itd, ale wpadłam w jakąś paranoję.boję się że cykl mi się rozregulował a ta miesiączka po prostu wystąpiła, bo organizm 'nie zdążył się jeszcze zorientować'.bardzo proszę o życzliwość i dopowiedź.
      • Dodano: 17-08-2006, 16:21
      •  
      •  
      •  
      •  
      nie ma czegoś takiego ze organizm sie nie zorientował, w ciąży zdarzaja się plamienia ale one nie wygladają jak typowy okres, dzien przed okresem jeśli znasz siebie był na 100% bezpłodny, jeśli masz okres co powiedzmy co 28 dni to 27 dzień jest niepłodny, niebezpieczeństwo mogłoby być koło 17,18,19, dnia cyklu bo nie zawsze owulacja musi przypaśc przykładowo na 13,14, itd dzień cyklu moze się przesunać jeśli nie jest się pewnym to lepiej użyć przerwatywe bądź tablektki antykoncepcyjne

agnieszkal

• Dodano: 17-08-2006, 19:19
      •  
      •  
      •  
      •  
      dziękuję bardzo. wiem jak to jest z tym wszystkim, ale jeśli chodzi o mnie zdrowy rozsądek sie wyłączaicon_wink.gif ale przynajmniej będę miała nauczkę i nie ulegnę chwili słabości cheesygrin pozdrawiam serdecznie.
      • Dodano: 17-08-2007, 11:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      mam taki sam problem icon_frown.gif kochałam sie wczoraj dzis mam okres boje sie ze to tylko plamienie icon_frown.gif a moj okres jest nieregularny icon_frown.gif brałam juz tabletki postinor duo jakies 4 tygodnie temu czy moge wziasc je jeszcze raz po tak krotkim czasie ?
      • Dodano: 17-08-2007, 13:16
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam to samo! kochałam sie z chłopakiem dzien przed miesiączką, miesiączkę dostałam, ale schizy mam nadal... A patrząc na to trzeźwo, to ciąża jest niemożliwa, skoro miałam okres.. a4nk4a jeśli masz cykl nieregularny, to rzeczywiscie mozesz się bac. NO ale chyba da sie łatwo rozpoznac plamienia od okresu.. A co do postinoru duo, to w ulotce powinny byc jakies informacje na temat dawkowania, a jesli nie to szukaj w necie informacji. Pozdr.
      • Dodano: 06-04-2009, 10:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      Od miesiąca brałam plastry antykoncepcyjne Evra,zdażyło sie ostatnio tak że zapomniałam nakleic nastepnego plastru(przez 3 dni byłam bez plastrów)a do okresu zostało mi jaies 2 tyg.w czasie tych dni bez plasterków kochałam sie ze swoim facetem a na drugi dzien dostałam okres.czy jest mozliwosc zajscia w Ciaże mimo tego ze dostałam okres????

Ewela

• Dodano: 06-04-2009, 14:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      hehe u mnie bylo to samo tez cykl 28 27 dniowy. kochalam sie z chlopakiem dzien przed okresem i nie zaszlam w ciaze. ale za miesiac zrobilismy to samo i teraz moj chlopak zostal moim mezem a ja mam 5 mies synka icon_biggrin.gif nie mam pojecia jak to sie moglo stac cheesygrin ponoc jest cos takiego jak dodatkowe jajeczkowanie baaardzo zadko sie zdarza a wlasciwie spotykam sie ylko z opiniami ze cos taiego nie istnieje.. to jak mozna wytlumaczyc moj przypadek? dla twojej niepewnosci to jeszcze napisze ze 2 dni po dostalam okres i zylam w blogiej nieswiadomosci ze nie jestem w ciazy az przyszedl za miesiac dzien kolejnego okresu ktory juz sie własnie nie pojawil icon_wink.gif

szaolina

• Dodano: 06-04-2009, 15:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      a4nk4a postinor to nie pigulki antykoncepcyjne i wolno je brac tylko w naprawde awaryjnych sytuacjach i to bardzo rzadko, a nie co miesiac, bo komus sie nie chce zastosowac antykoncepcji przed- chocby dostepna wszedzie prezerwatywa.

Co do plastrow- na ulotkach jest napisane co trzeba robic i jak dlugo nalezy sie dodatkowo zabezpieczac w przypadku takich przerw miedzy kolejnymi plastrami z jednego cyklu. Przy antykoncepcji hormonalnej nie ma okresu, tylko krwawienie z odstawienia.
      • Dodano: 06-04-2009, 15:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      A propos postinolu. Jak to dokładnie działa i do kiedy najpóźniej można to wziąć? No i jak zdobyć..

Karinka ;)

• Dodano: 06-04-2009, 16:59
      •  
      •  
      •  
      •  
      szaolina, nie powtarzaj kalendarzykowych mitów. Nie ma czegoś takiego, jak dodatkowe jajeczkowanie. W każdym cyklu jest jedno jajeczkowanie i jeden okres płodności. Nawet w regularnym cyklu może się wydarzyć nietypowy cykl. Dziś już nie stosuje się kalendarzyka.

Są 2 możliwości:

- byłaś płodna później, a krwawienie nie było miesiączką, tylko śródcyklicznym, które maskuje okres płodności,

- zaszłaś w ciążę po innym współżyciu.

Bez prawidłowych obserwacji cyklu nie da się wyjaśnić poczęcia syna. icon_smile.gif Strzelanie kalendarzykiem na oślep jest do niczego.
      Image

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny