użytkowników online: 3249

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7143) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

jak rozpoznac przeciek wód płodowych? [7]

• Dodano: 18-08-2006, 11:51
      •  
      •  
      •  
      •  
      Moje upławy sa "mokre". Ostatnio zaczelam sie zastanawiac czy ma to jakis zwiazek z wodami plodowymi. Mam po prostu troche mokra wkladke, nie przecieka ona. I jaki kolor mialyby wtedy wody przeciekajace?
      [addsig]

asiaw.

• Dodano: 18-08-2006, 12:01
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witaj

Wody płodowe mają kolor przezroczysty. Jeżeli niepokoisz się czy nie są to wody płodowe zgłoś się do lekarza. W aptece dostępne są również specjalne wkładki wykrywające obecność wód płodowych w wydzielinie pochwowej.[addsig]

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

• Dodano: 18-08-2006, 20:04
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziekuje za odp. a czy te wkladki maja jakas specjalna nazwe?

asiaw.

• Dodano: 19-08-2006, 18:57
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam,

również postanowiłam sprawdzić czy wyciekają mi wody. przeszukałam dzisz z 10 aptek w warszawie i nigdzie nie można dostać wkładek które wykrywają płyn owodniowy. jedynie znalazłam test owodniowy w aptece internetowej : apteka akademicka we wrocławiu.

Dorota

• Dodano: 19-08-2006, 23:17
      •  
      •  
      •  
      •  
      Te wkladki to Al-sense dostepne w Warszawie tylko u dystrybutora, ewentualnie przez internet (koszt 50 zl za 3 sztuki). Wejdz na strone http://www.smartest.pl/
      • Dodano: 20-08-2006, 09:32
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jeśli podejrzewacie sączenie sie wód płodowych to najlepiej zgłoście sie do szpitala i poproście o cytologię wód płodowych. Mi wody zaczęły sie sączyć od 29 tyg. i trzymali mnie w szpitalu az do 38 tyg kiedy to urodziłam. Caly czas dostawałam antybiotyk żeby nie wdało sie zakażenie do pęcherza płodowego. Nie wolno mi też było wstawać z łóżka żeby nie odeszły mi wzystkie wody. Tak więc widzicie z tym nie ma żartów.
      ImageImage
      • Dodano: 18-03-2009, 13:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam ja tesz szukałam ty wkładek ale na pruzno nigdzie nie moge ich dostac icon_smile.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny