użytkowników online: 1785

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7144) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

położenie miednicowe-jaki poród? [22]

• Najnowszy komentarz w tym wątku
      •  
      • Dodano: 26-03-2014, 07:57

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

• Dodano: 17-09-2006, 11:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jestem w prawdzie w 23tc,ale na ostatnimusg lekarz stwierdzil,ze polozenie dziecka jest miednicowe poprzeczne.Czy jest szansa,ze dziecko sie jeszcze ulozy inaczej czy oznacza to ciecie cesarskie?Dodam,ze jest to moje pierwsza ciaza i slyszalam,ze prz taki polozeniu dla pierworódki ozanza to c.c.Czy to prawda?

asiaw.

• Dodano: 17-09-2006, 11:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Takie połozenie dziecka jest wskazaniem do cc. Ale nie powinnas sie jeszcze martwic bo w twoim przypadku jest jeszcze za wczesnie na ułozenie główkowe dziecka. Najczesciej juz w 30 tyg dzidzia jest przekrecona główka w dół. Tak wiec twój bąbelek ma jeczsze duzo czasu. icon_wink.gif
      ImageImage
      • Dodano: 18-09-2006, 09:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam! Moje dziecko również było ułożone miednicowo poprzecznie już od 22 tc. i niestety tak zostało do 34 tc.

urodziło się przez cięcie cesarskie. Lekarz prowadzący ciąże poinformował mnie, że u pierwiastki nie ma szansy aby dziecko z położenia miednicowego obróciło się główką w dół.

Musisz dużo rozmawiać z dzidzią aby sie obróciła ja rozmawiałam ale nie posłuchała. Pozdrawiam Aga z synkiem icon_biggrin.gif
      • Dodano: 18-09-2006, 12:35
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzieki za odpowiedzi dziewczyny. Wolalabym urodzic naturalnie,ale wazne,aby dzidzia byla zdrowa. Coz,pewnie i moj synek(bo to ma byc chlopiec) tez nie poslucha,bo chyba mu tak wygodnie. A jak szybko wrocilyscie do sil i pelnego zdrowia po takiej cesarce?A do figury?Bo slyszalam,ze po cesarce juz sie nie wraca...icon_smile.gifPozdrawiam.

asiaw.

• Dodano: 18-09-2006, 12:46
      •  
      •  
      •  
      •  
      witam! ja mialam cc jak bylam w ciazy z synkiem i nie mialam problemow z powrotem do figury,przed ciaza i takze na poczatku nosilam spodnie w rozmiarze 26 i w takich samych wyszlam ze szpitala .Mysle ze to w jaki sposob twoj maluszek przyjdzie na swiat nie ma znaczenia wazne za to jest jak bedziesz karmila,bo to wlasnie dzieki karmieniu piersia duzo sie traci na wadze i tym samym wraca do stanu z przed ciazy.Pozdrawiam icon_wink.gif

kamila

• Dodano: 18-09-2006, 13:19
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam.Ja moje pierwsze dzieciątko urodziłam własnie posladkowo fakt przez nieopatrznosc lekarza bo nie pofatygował sie by mi zrobic usg a całyczas twierdził ze dzieciatko jest ułozone prawidłowo.W szpitalu powiedzieli ze nie ma mowy o cc pomiezyli biodra i stwierdzili......urodzi pani.Byłam przerazona bo to był moj pierwszy poród i nie chodziło mi o mnie ale głownie o córke bo takie dzieci sie rodza czesto z powyrywanymi nozkami badz uszkodzonym barkiem.Co do samego porodu był bardzo ciezki ale mniej bolesny od normalnego.Druga córke urodziłam przez cc bo była ułozona twarzyczkowo ale lekarze szybko zareagowali w czasie porodu(7 cm rozwarcia)i zadecydowali o cc bo malenka by mogła sobie przy porodzie uszkodzic kręgosłup.

A jesli chodzi o figure po cc to zaden problem wszystko wraca do normy pomimo ze przy kazdej ciązy przytyłam po 20 kg dzis wygladam jak bym nie rodziła zadnych dzieci bo waze tyle co przed kazda ciąza icon_biggrin.gif

Ach i jeszcze to ze dzis połozenie posladkowe jest faktycznie wskazaniem do cc no chyba ze sa to skrajne przypadki jak mój ze przy porodzie dowiadujesz sie ze bedziesz rodzic posladkowo icon_confused.gif

Pozdrawiam serdecznie icon_smile.gif [addsig]

k@si@

• Dodano: 18-09-2006, 19:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      Polecam:http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,161,Nieprawidłowe%20położenie%20płodu.

Barbara Nowok

Położna Dyplomowana

• Dodano: 18-09-2006, 22:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam tak jak już pisałam synek urodził się przez cc. (miednicowe położenie płodu) Przez okres ciąży przytyłam 22 kg, synek ma 4 miesiące,a ja ważę jeszcze mniej niż przed zajściem w ciąże. Także nie masz co się obawiać że nie schudniesz, abyś tylko karmiła piersią to waga będzie leciała w dół z dnia na dzień tak jak jest to u mnie! Do sił po cc wróciłam bardzo szybko najgorsze były 2 dni po cc icon_eek.gif, ale mając takiego skarba w swoich ramionach zapomina się o bólu icon_biggrin.gif Życzę zdrówka dla Ciebie i twojej dzidzi i jeszcze życzę ąby dzidzia posłuchała mamusi i się obróciła do porodu główką w dół.icon_wink.gif Serdecznie pozdrawiam

Aga z synkiem icon_razz.gif
      • Dodano: 19-09-2006, 11:20
      •  
      •  
      •  
      •  
      wITAJCIE! TAK CZYTAM TE WASZE3 POSTY I SIE MARTWIE TROCHE MOZE TO ZABRZMI SMIESZNIE ALE JESTEM W 19 TYG CIAżY I OD POCZATKU CIAZY PRZYTYłAM 3 KG CZY TO NIE JEST TROCHE ZA MAłO DODAM ZE PRZED CIAZA MOJA WAGA TO JAKIEś 45- 46 KG. CO O TYM MYSLI? NAJGORSZE JEST TO ZE WCALE NIE MAM ZADNYCH ZACHCIANEK ANI ZWIęKSZONEGO APETYTU NIZ PRZED CIąZą. icon_confused.gificon_confused.gif CZY TO NORMALNE??? icon_confused.gificon_confused.gif

justyna83

• Dodano: 19-09-2006, 13:10
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dzieki za odpowiedzi.Narazie probuje jeszcze prosic malenstwoicon_smile.gifzeby sie obrocilo i dzis rano tak mi buszowalo w brzuchu,jakby robilo jakies porzadkiicon_smile.gifAle oczywiscie okaze sie,ajk to bedzie z naszym porodem.Najbardziej boje sie tego,ze nieprawidlowe polozenie plodu zazwyczaj powoduje porod przedwczesny. A ja chcialaby rodzic w Bialymstoku(jestem z Suwalk),a to 120km.Naczytalam sie o peknieciach blon na pare tygodni przed wyznaczonym terminem. I co wtedy?Czy ryzykowac i jechac tak daleko czy rodzic na miejscu,tylko warunki szpitala nie sa nawet dobre...Staram sie byc dobrej mysli.Pozdrawiam.

asiaw.

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny