Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7142) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

stawianie się macicy [3]

• Dodano: 21-08-2007, 07:53
      •  
      •  
      •  
      •  
      jstem w 18 tygodniu ciąży. zdiagnozowano u mnie poronienie zagrażające więc od ponad 2 miesięcy leżę w łóżku i biorę leki (luteina nospa). nadal plamie. od kilku dni odczuwam stawianie się macicy. dosyć często - częściej w nocy niż w ciągu dnia. macica uwypukla się i napina. gdy patrzę na brzuch wyraźnie widać że z jednej strony jest bardziej uwypuklona niż z drugiej a za chwilę na odwrót. usg i badanie ginekologiczne nie wykazały nieprawidłowości. mój lekarz stwierdził że to nie muszą być skurcze - tym bardziej że nie są bolesne - to dzidziuś może się tak prężyć i rozpychać a że jestem bardzo szczupła odczuwam to tak intensywnie. mimo wszystko martwi mnie to. nie wiem jak odróżnić skurcze przepowiadające (na które stanowczo jest za wcześnie) od rozpychania się malucha. pomocy!

kaktusik79

• Dodano: 21-08-2007, 08:14
      •  
      •  
      •  
      •  
      wiesz moja macica też sie stawiała, ale od 7 miesiąca i to na okrągło przez 2 miesiące i moja ginekolog nie mówiła wcale że się maluszek przeciąga, miałam zwolnić tempo, ale mnie i tak denerwowało, ze jestem taka ociężała i nie bardzo słuchałam by zwolnić, to że leżesz to bardzo dobrze i leż i wstawaj tylko do ubikacji, ja urodziłam w 8 miesiącu, poród zaczał się do odejścia wód i nie było żadnych skurczów przepowiadających na tydzień przed porodem wylądowałam w szpitalu, powód brzuch się obniżył, a ja tego nie zauważyłam, jak się siadałam to był bardzo nisko praktycznie opierał się na kolanach, stawianie sie to są takie małe skurcze macicy czy czujesz jak ten skurcz idzie czyli powoli twarniej brzuch?Leż, leż i leż, na koniec leżąłam na tak zwanych kołkach czyli nogi miałam wyżej niż głowe, by nie urodzic jesli możesz zrób to samo wiem ze przeciw działa wczesnemu porodowi, czyli kilka poduszek pod nogi, finał był dobry urodziłam w 39 tygodni zdrową córke.

agnieszkal

• Dodano: 21-08-2007, 09:34
      •  
      •  
      •  
      •  
      ja juz mam za soba jedna ciaze (zdrowa) i porod (39 tydzien). ale tym razem ciaza jest zagrozona od samego poczatku i wszystko jest inaczej niz przedtem. takie stawianie sie macicy odczuwalam na kilka dni przed porodem. takie bezbolesne skurcze przepowiadajace. ale teraz dopiero co weszlam w 5 miesiac wiec stanowczo za wczesnie na taka reakcje. sama juz nie wiem moze to faktycznie maluch rozpycha sie... zwariowac mozna.

kaktusik79

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny