użytkowników online: 1418

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7142) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Zapach pochwy po stosunku [9]

• Dodano: 24-10-2009, 15:28
      •  
      •  
      •  
      •  
      Kilka dni po stosunku utrzymuje się bardzo przykry zapach z pochwy. Czasem czuję także swędzenie. Z prezerwatywą nie mam później takiego problemu. Bardzo mnie to martwi. Mam wrażenie, że to jakaś infekcja... eek
      • Dodano: 25-10-2009, 13:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Podejrzewam, że masz grzybicę pochwy... Jeżeli to początkowe stadium możesz spróbować maści Clotrimazolum gsk ok 3zł w aptece bez recepty... Jednak radziłabym iść do ginekologa to tak łatwo nie przechodzi. exclaim
      • Dodano: 25-10-2009, 14:44
      •  
      •  
      •  
      •  
      Uważam, że to nie grzybica, tym bardziej, że zapach pojawia się tylko po stosunku bez prezerwatywy - gdyby to była grzybica zapach utrzymywałby się przez cały cykl, bez względu na to czy użyto czy nie prezerwatywy, a dodatkowo towarzyszyły by jej serowate upławy, pieczenie, podwyższona temp ciała, itd!!
      Ten nieprzyjemny zapach najprawdopodobniej jest związany ze spermą... tj jej zapachem, jak również wszystkim co wiąże się z higieną penisa.

Swędzenie spowodowane jest otarciami powstałymi podczas stosunku - albo za gwałtowne ruchy albo zbyt sucha pochwa
      wink
      • Dodano: 26-10-2009, 09:18
      •  
      •  
      •  
      •  
      U mnie grzybica pojawiła się dopiero po stosunkach bez prezerwatywy różnie się objawia i w różnych stadiach choroby pojawiają się różne dolegliwości wink
      U mnie np serowate upławy pojawiały się po stosunku lub w srodku cyklu a pieczenia wogóle nie odczuwałam więc nie zaszkodzi isc do ginekologa i nawet jak to nie ten problem to wato go przestawić
      • Dodano: 26-10-2009, 16:41
      •  
      •  
      •  
      •  
      Lidio, jakie zrobiłaś badanie, po którym stwierdzono, że to grzybica?
      • Dodano: 26-10-2009, 17:37
      •  
      •  
      •  
      •  
      Cytologię ale nawet bez niej lekarz stwierdzi, że to grzybica bez problemowo
      • Dodano: 26-10-2009, 21:47
      •  
      •  
      •  
      •  
      Z tego co piszesz wynika, że każda z nas widząc jakąkolwiek wydzielinę z pochwy może stwierdzić 'uppps mam grzybicę!'... dlatego nie zgadzam się z Tobą.

Cytologia jest badaniem stanu nabłonka i służy profilaktyce i wykrywaniu stanów przed nowotworowych i raka inwazyjnego szyjki macicy, aby wykryć grzybicę robi się wymaz z pochwy, mykogram, itd.
      • Dodano: 27-10-2009, 15:33
      •  
      •  
      •  
      •  
      Powinnaś to zbadać ja miałam cytologię i teraz mam robioną raz jeszcze po wyleczniu...
      Choroba też nie polega na tym ze opieramy się rekami i nogami, że jej nie mamy. Jest problem a więc należy go rozwiązać cokoliek by to było
      • Dodano: 09-11-2009, 10:56
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziewczyny, nie kłóćcie się. Jak jest nieprzyjemny zapach upławy to zazwyczaj jednak jest to infekcja. to, czy grzybicza czy bakteryjna, to może stwierdzic jedynie lekarz po odpowiednich badaniach (czystość pochwy, posiew). my mozemy się jedynie domyslac. niemniej wiadomo, że warto oslonowo przed każdymi infekcjami brać probiotyki typu lacibios femina, używać odpowiednich płynów do higieny intymnej, nosić bawełnianą bieliznę i dobac o higienę przed i po stosunku

Podobne dyskusje

Ankieta

NFZ to:

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny