użytkowników online: 4315

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Najnowsze na forum
ginekologia
Oceń forum: 
 (3.4)
      Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (304) Artykuły (124) Porady (30) Społeczność (2720) Szukaj  

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

21 tydzien a nisko umiejscowione lozysko-problem???? [7]

• Dodano: 06-04-2005, 00:03
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dowiedzialam sie dzisiaj ze mam nisko lozysko . Jestem w 21 tygodniu ciazy i mam wrocic na ponowne USG za miesiac. Martwie sie, prosze o rade czy to cos zlego???
      • Dodano: 06-04-2005, 16:15
      •  
      •  
      •  
      •  
      Zazwyczaj łożysko zagnieżdza się w dnie macicy. Ma tam najlepsze warunki. Jest to najlepiej ukrwione miejsce i najmniej się rozciąga z wiekiem ciąży. Nisko usadowione łożysko jest umieszczone bliżej szyjki macicy (jak stoisz to dno macicy jest najwyżej a szyjka najniżej i stąd nazwa nisko położone). Przy nisko położonym łożysku jest większe niebezpieczeńtwo tego, że zbyt wcześnie zacznie się ono odklejać. Ale zazwyczaj wystarczy obserwacja i oszczedzający tryb życia. Pozdrawiam Ilona Królak

Ilona Królak

• Dodano: 10-04-2005, 11:29
      •  
      •  
      •  
      •  
      Ja też miałam dość nisko umiejscowione łożysko i niestety skończyło się przedwczesnym odklejeniem i porodem w 31 tyg. ciąży. Czytałam że niekiedy łozysko moze się jeszcze przesunąć do gory, więc nie martw się na zapas i bądż w kontakcie z lekarzem.
      • Dodano: 11-04-2005, 11:22
      •  
      •  
      •  
      •  
      w 22 t.c. mój doktor stwierdził u umnie nisko umiejscowione łożysko. Trochę się zaniepokoiłam, ale doktor stwierdził, że jest jeszcze czas na to, by łożysko powędrowało w górę. W miesiąc później, na badaniu USG 3D oczywiście okazało się, że miał racje i wszystko znalazło się we właściwym miejscu icon_smile.gif. Nie denerwuj się i cierpliwie poczekaj do następnego badania.
      • Dodano: 19-03-2007, 10:18
      •  
      •  
      •  
      •  

06-04-2005 o 16:15, IlonaK :

Zazwyczaj łożysko zagnieżdza się w dnie macicy. Ma tam najlepsze warunki. Jest to najlepiej ukrwione miejsce i najmniej się rozciąga z wiekiem ciąży. Nisko usadowione łożysko jest umieszczone bliżej szyjki macicy (jak stoisz to dno macicy jest najwyżej a szyjka najniżej i stąd nazwa nisko położone). Przy nisko położonym łożysku jest większe niebezpieczeńtwo tego, że zbyt wcześnie zacznie się ono odklejać. Ale zazwyczaj wystarczy obserwacja i oszczedzający tryb życia. Pozdrawiam Ilona Królak
      • Dodano: 14-02-2008, 11:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Witam. A czy takie niskie łożysko nie wpływa źle na rozwój dziecka i czy poród dla dziecka poniżej 1kg nie powoduje jego zaburzeń zdrowotnych. Obecnie jest u nas 15 tydzień w tym krwawienie z szpitalnym pobytem teraz dom i leżenie ale martwi nas co to bedzie.
      • Dodano: 14-02-2008, 15:20
      •  
      •  
      •  
      •  
      CZESC...JA LEZAALM W CIAZY W SZPITALU JUZ OD 8 TYGODNIA-CALY CZAS KRWAWILAM DO 16TYG...LEZALAM PLACKIEM NIE RUSZALAM SIE A LEKARZE FASZERWALI MNIE ZASTRZYKAMI I TABLETKAMI...NIBY MOWI SIE ZE PO 16 TYG..JUZ NIC ZLEGO NIE MOZE SIE WYDARZUC BO LOZYSKO NA TYLE JEST DUZE ZE JUZ NE POWINNO BYC KRWAAWIENIA- TAK BYLO U MNIE...ALE RESZTE CIAZY MOZE NIE SPEDZIALM W SZPITALU ALE MUSIALM DUZO LEZEC....DZIS MAM ZDROWA CORKE!!!!!!WIADOMO KAZDE KRWAWIENIE W CIAZY POWODJE OSLABIENIE CIAZY-ZARODEK MOZE SIE ZLE ROZWIJAKC....ALE TZREBA BYC DOBREJ MYSLI... icon_smile.gif [addsig]

magda

Podobne dyskusje

Ankieta

Czy stosujesz antykoncepcję?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny