użytkowników online: 541

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Najnowsze na forum
Oceń forum: 
 (2.9)
      Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
       O grupie Forum  Wiadomości (376) Artykuły (160) Porady (103) Społeczność (7137) Szukaj  

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Do eksperta - Metocard w ciazy [5]

• Dodano: 27-04-2005, 12:13
      •  
      •  
      •  
      •  
      Mam za wysokie cisnienie (29tc) i lekarz przepisala mi Metocard, ktory mam stosowac 2 razy dziennie po pol tabl. (po 25mg). Prosze o napisanie czy jest to napewno bezpieczne dla mojej dzidzi, bo na ulotce napisane jest, ze moze spowodowac bradykardie i hipoglikemie u plodu. Oraz, ze istnieje zwiekszone ryzyko wystapienia zaburzen czynnosci serca i pluc u noworodkow. Bardzo mnie to martwi i nie wiem co mam robic ? frown

pozatym na jednym z forum dziewczyna napisala mi, ze te tabletki naleza do beta blokerow i przez to moge urodzic niepelnosprawne dziecko.

Bardzo prosze o odpowiedz co ty drogi ekspercie wiesz na temat tych tabletek i co mam zrobic.
      • Dodano: 27-04-2005, 21:58
      •  
      •  
      •  
      •  
      Lek ten nie jest bezpieczny w ciąży, a jest wiele innych, które z powodzeniem bezpiecznie można zastosować, być może istnieją jakieś szczególe względy do stosowania u Ciebie właśnie tego preparatu, bo czasem w postępowaniu lekarskim zmuszeni jesteśmy wybierać mniejsze zło, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem[addsig]

Dr n.med. Przemysław Binkiewicz

• Dodano: 28-04-2005, 11:09
      •  
      •  
      •  
      •  
      jakie tabletki sa bezpieczne, ktore moglabym zasugerowac mojej doktor o przepisanie wzamian tamtych?
      • Dodano: 28-04-2005, 14:02
      •  
      •  
      •  
      •  
      Jako lek pierwszego rzutu przy nadciścieniu w ciąży jest stosowany Dopegyt. Często też stosuje się Dihydralazinum lub Cordafen. Pozdrawiam

[addsig]

Ilona Królak

• Dodano: 28-04-2005, 14:52
      •  
      •  
      •  
      •  
      Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

Dzwonilam do mojej pani doktor prowadzacej ciaze i powiedziala mi, ze mam sie nic nie martwic, ze te tabletki moga zaszkodzic ale latwo jest tak mowic podobno ten dopegyt jest dla mnie nie wskazanyi, bo mam tez za wysokie tetno w ciagu dnia a te tabletki jeszcze bardziej by mi je podwyzszyly. Niestety musze zostac przy tych icon_cry.gif

Podobne dyskusje

Ankieta

Które kobiety objete są programem profilaktyki raka szyjki macicy?

Konkurs na forum
      Konkurs tematyczny