Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: W jakich dniach cyklu pwinnam zrobić badanai homonalne? (8)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    11-11-2009 00:27:58

wracam się z uprzejmą prośbę o podanie odpowiedzi na moje pytanie. Otóż, bardzo wypadają mi włosy, bardzo się przerzedziły, od 6 miesięcy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, staram się z mężem zajść w ciążę. Mam nieregularne cykle, średnio jakieś 37 dni. Mierzę temperaturę i wydaje mi się, że nie mam owulacji. Występuje jednak śluz o cechach płodnych. Moje 1 pytanie, czy jeśli występuje ten śluz płodny, tzn. że ta owulacja nastąpi? Czy można mieć śluz o cechach płodnych ale w ogóle nie mieć tej owulacji? Mój lekarz ginekolog powiedział, że długość cykli nie ma znaczenia, na to czy zajdę w ciążę. Jeżeli będziemy się kochać średnio co 2 dzień to powinnam w ciążę zajść. 2 pytanie, w jakich dniach cyklu powinnam zrobić obie badania hormonalne:
    DHBA - S
    LH
    FSH
    PROLKTYNA
    TESTOSTERON
    ESTRADIL
    ANDROSTENDION
    TSH

aby wyniki były wiarygodne?

Bardzo proszę o fachową wypowiedź.
    Pozdrawiam serdecznie
    Alicja

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
    13-11-2009 14:58:01

Witaj!

-2-4dc estradiol,LH,FSH

-najlepiej na 24h przed owulacja lub jak masz trudnosci z jej wyznaczeniem to na 17 dni przed spodziewana miesiaczka Estradiol,LH,FSH,Progesteron

-7 dni przed spodziewana miesiaczka Progesteron,Prolaktyna,Testosteron,Androstendion,DHEA-S

TSH,mozesz oznaczyc w dowolnym dc,oprocz tego namawialabym cie rowniez do oznaczenia FT3,FT4 oraz przeciwcial przeciwtarczycowych: TPO i ATG,zeby dokladnie przebadac tarczyce,gdyz czasami tak sie zdarza,ze pomimo prawidlowych hormonow,FT3,FT4,
    wychodza podwyzszone przeciwciala p/tarczycowe i to moze swiadczyc o subklinicznej niedoczynnosci tarczycy,ktora zaburza plodnosc.Pozadana wartosc TSH u kobiety tarajacej sie o dziecko,powinna wynosic do 2,mimo,ze normy dopuszczaja do 4.

• Wtajemniczona
    13-11-2009 15:01:12

Co do obserwacji plodnosc,dobrze jest robic wykresy cykli,zaznaczajac temp.i sluz.Sa one b.czytelne niz wpisywanie temp.do notesu.
    Pozdrawiam.

• Początkująca
    13-11-2009 19:33:01

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Właśnie teraz oczekuję miesiączki, jeśli jutro dostanę 14 listopada, to będzie 39 dc. Po odstawieniu tabletek Cilest, tak mi się jakoś ten cykl rozregulował. Co do wykresów, to zaczęłam je rysować, mierzę rano temperaturę i obserwuję śluz. Parę razy jednak zdarza mi się czasem zapomnieć zmierzyć temp. Mam pytanie, czy jeśli zaobserwowałam w ciągu jednego cyklu śluz o właściwościach płodnych, to czy to oznacza, że jestem nadal płodna i że powinna wystąpić owulacja w ciągu tego cyklu? Co do temperatury, to zazwyczaj jest dość iska, czasem nawet 36,15, najwyższa to około 36,70, może to wynika też z tego, iż mierzę tenp. wcześnie rano przed wstaniem do pracy, tj. o 5:45. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 13-11-2009 19:33:37
  • Wtajemniczona
    13-11-2009 21:15:29

Nie potrafie dokladnie odpowiedziec czy jezeli wystep.sluz plodny to musi byc na pewno owulacja.Sluz plodny:przejrzysty,rozciagliwy, swiadczy o wzroscie poziomu estrogenow,zeby byla owulacja musi rowniez wzrosnac LH,najwyzszy poziom osiaga na 24 godz.przed owulacja.A pozniej jesli w tym oznaczeniu na 7 dni przed miesiaczka wzrasta progesteron swiadczy,ze byla owulacja.
    Proponuje wejsc na strone:
    www.rodzina-naturalnie.pl
    tam mozna poczytac ciekawe informacje na temat metody naturalnej oraz rysowac swoje cykle oraz rowniez konsultowac je z instruktorem naturalnego planowania rodziny.Pozdrawiam serdecznie!

• Początkująca
    16-11-2009 23:02:24

Dziękuję za odpowiedź. Dziś jest 41 dc i okresu jeszcze nie dostałam. Tak bardzo chciałabym być w ciąży. Teraz mam w sobotę miałam 36,77 st. w niedzielę jakieś 36,67, a dziś 36,61 więc temp. zaczyna spadać, więc pewnie nei dało się nam tym razem. Jestem ciekawa jaką będę miała jutro rano. W ciągu dnia, np. jak wracam z racy, to mam ponad 37st., ale to chyba nieistotne prawda? Pod uwagę bierze się tylko tą temp. mierzoną rano przed wstaniem z łóżka, tak? Hmm.. bolały mnie piersi i brodawki, a teraz swędzą mnie brodawki ale piersi już nie bolą ;( Miałam takie dziwne delikatne skurcze jak w czasie okresu się ma ale na razie okresu nie dostałam. Mam uderzenia gorąca, raz mi zimno a raz gorąco, ale nie jestem przy tym chora. Tą temp. mierzę pod językiem, ale zastanawiam się czy nie zacząć mierzyć w pochwie, może to bardziej jest wiarygodne?

Chcielibyśmy zostać rodzicami, ale boję się zrobić test bo już robiłam ich wcześniej poprzednimi razy kilka i po prostu zawsze potem jest rozczarowanie ;(

Pozdrawiam
    Alicja

Alicja

• Wtajemniczona
    17-11-2009 10:16:38

Ja rowniez jestem w podobnej sytuacji,staram sie o dziecko od 3 lat nieregularnie i rowniez mialam wiele rozczarowan,gdy za kazdym razem wychodzily mi testy ujemne.Dlatego nie ma sie co spieszyc,zeby robic testy,zasada mowi,ze po 18 dniach podwyzszonej temp.mozna podejrzewac ciaze,takze nieemocjonuj sie,odczekaj ta odpowiednia ilosc dni,zyj normalenie.
    Paozdrawiam!

• Początkująca
    17-11-2009 18:04:36

Dziś jest 42 dc. i nadal okresu nie mam, ale troszkę bolały mnie jajniki, no chyba, że to rozszerzająca się macica, co by sugerowało ciążę, ale na razie się nie ekscytuję, bo nie chcę się rozczarować. Rano mierzyłam temp. ale w ustach pod językiem i znowu było 36,67 więc chyba jednak nie spada, zobaczymy. Ale jutr rano chyba zmierzę sobie pierw w ustach a potem w pochwie, ciekawi mnie czy w pochwie będzie wyższa temp. np. 37st. Czy ktoś się orientuje czy piersi bolą cały czas w ciąży a czy może z przerwami, bo mnie bolały brodawki, a teraz już nie bolą, ostatnie dwa dni swędziały a dziś nawet już nie swędzą.

Ostatnia edycja: 17-11-2009 18:10:48
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• magdalenka30
    Wątek: ciaza
    Witam ....słyszałam ze Jeśli po seksie zakończonym wytryskiem kobieta...
  • dejzi332
    Witaam, mam pytanie i oczekuje odpowiedzi normalnej a nie odwoływania mnie do...
  • maua7maua
    Witajcie Dziewczyny, jestem tu nowa. Ale nie mogę sobie poradzić z myślami,...
  • annchm22
    WitamOstatnią miesiączkę miałam 16 września 2014 r.zazwyczaj mam...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kby02011_kobieta_ciaza_sukienka_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesPęknięcie krocza podczas porodu
    Uszkodzenie tkanek krocza podczas porodu drogą pochwową w wyniku...
    Twoja sugestia