Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Wynik badania przeciwciał HBsAg i badania w kierunku antygenu HBs (1)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    11-05-2005 19:55:00

Panie Doktorze,

Moje pytanie dotyczy interpretacji wyników badań:

1. poziomu przeciwciał HBsAg,

2. w kierunku antygenu HBs,

Obecnie jestem w 38. tygodniu ciąży, badanie na przeciwciała HBs zrobiłam po raz pierwszy w poprzednim roku (w kietniu), nie będąc jeszcze w ciąży. W tym czasie wynik był następujący (będę stosowała oznaczenia dokładnie takie jak na wydruku, który otrzymałam).

-

1. BADANIE z 08-04-2004

P/ciała HBs - 390 mlU/ml

dodatkowe komentarze zawarte na wydruku: ochrona poszczepienna - wartość miana powyżej 100 mlU/ml

Wykonano metodą EIA na aparacie Antos 2020, Badanie wykonano na aparatach: Kone Lab/Vidas/Option1/ Antos2020

--

Następnie będąc już w ciąży zrobiłam badania ponownie tym razem również badanie w kierunku antygenu HBs, wyniki wyglądają następująco:

----

2. WYNIK BADANIA POZIOMU PRZECIWCIAŁ HBsAg z dn. 05-05-2005

poziom przeciwciał 920,0 mlU/ml

dodatkowe komentarze zawarte na wydruku:

norma 10 mlU/ml - wynik dodatki

Badanie wykonano metodą immunoenzymatyczną EIA, zestawem Immulite Anty - HBsAg

------------

3. WYNIK BADANIA W KIERUNKU ANTYGENU HBs

W badanej surowicy antygenu HBs nie wykryto. Test HBs/-/ ujemny.

dodatkowe komentarze zawarte w wydruku:

Badanie wykonano metodą immunoenzymatyczną EIA, zestawem Immulite HBs Ag.

---------

Pytanie moje jest następujące:

a. Czy dobrze interpretuję wynik badania, skoro mam tak wysoki poziom przeciwciał (pkt. 1 i 2) to nie jestem zagrożona zachorowaniem na WZW B?

b. Czy fakt, że wynik badania w kierunku antygenu HBs jest ujemny (pkt.3) oznacza, że nie jestem nisicielką wirusa, a moje dziecko nie jest zagrożone zarażeniem się ode mnie WZW B ? Czy wobec tego nie będzie musiało otrzymać zaraz po urodzeniu specjalnej immunoglobuliny?

c. zastanawia mnie również różnica pomiędzy noramami jakie są określone w wynikach 1.i 2. w 1. jest mowa o tym, że ochrona poszczepienna - wartość miana powyżej 100 mlU/ml natomiast w 2. Norma

Ostatnia edycja: 11-05-2005 19:55:00

KKK

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• paulina2809
    Cześć, wczoraj podczas stosunku z chłopakiem zsunęła nas się...
  • Stroskany
    Witam. Mojej dziewczynie spóźnił się okres 6 dni, ma nieregularne...
  • areczek6891
    Witam jestem w 20 tygodniu ciąży wczoraj podczas usg lekarz oznajmil ze jest wyrazny...
  • WitamMojego partnera jakis czas temu ugryzl klesz, mial oczywiscie rumien, bral atybiotyk,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/18780030_kobieta_ciaza_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJak walczyć z niedokrwistością...
    Niedokrwistość, potocznie zwana anemią, występuje w czasie ciąży...
    Twoja sugestia