Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Wysoki poziom DHEA SO4 i testosteronu (1)

  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    18.02.2010 13:20:50

    Witam,
    Od dłuższego czasu mam problem z owłosieniem w nietypowych miejscach (np. na twarzy), i z bardzo bolesnymi miesiączkami. Byłam u ginekologa, pani doktor zaleciła badania - wyszło, że poziom testosteronu i DHEA SO4 jest ponad dwukrotnie zwiększony(powtórzono badanie dwa razy), prolaktyna w normie. Biorę pierwsze opakowanie tabletek Qlaira, mam receptę na następne 3 miesiące.

    Co oznacza tak wysoki poziom tych hormonów? Czy tabletki antykoncepcyjne pomogą w unormowaniu poziomu? Czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania?

    Z góry dziękuję za odpowiedź

    Ostatnia edycja: 18.02.2010 13:26:20
  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

  • serenice
    Dzień dobry, od kilku dni mam bóle menstruacyjne, dobrze znane jak przy każdej...
  • Martyna99
    Wątek: Miesiączka
    Cześć! Mam pytanie... Co prawda nie wyjeżdżałam w sierpniu nigdzie za...
  • ecstasa
    Wątek: arias-stella
    Witam. miesiac temu bylam w szpitalu bo dostalam krwotoku. Mialam robione lyzeczkowanie. na...
  • niewiedzaca11
    Witam. Mam taki problem, że spóźnia mi się okres. Nigdy nie miałam go...
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/cukrzyk_insulina_wstrzykiwanie_zastrzyk_panthermedia_8587888_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockInsulinoterapia w leczeniu cukrzycy u...
    Współpracując z ciężarną, należy ustalić sposób...
    Twoja sugestia