Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: wysokie żelazo a niska hemoglobina w ciąży, 22 t. (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    10-09-2007 14:15:00

w 22 tyg ciąży zrobilam badania. mimo ze poziom zelaza wynosi u mnie 129,1 ug/dl (37-145) moj lekarz zdecydowal ze mam brac dodatkowo zelazo tardyferon fol (od 4 mies. ciazy biore tez falvit m). rzeczywiscie wiele parametrow w moich wynikach jest na niskim poziomie. czuje sie jednak dobrze. jestem aktywna, plywam, spaceruje duzo, nie czuje sie szczegolnie zmeczona. bardzo dbam o odzywianie, od 15 lat jestem na diecie wegetariańskiej, nie jem mięsa ani ryb. jem natomiast nabial, jajka i oczywiscie ogromne ilosci warzyw, owocow itd.

oto moje wyniki:

wbc 9,1 10^3/ul

rbc 3,83 10^6/ul

hgb 11,4 g/dl

hct 33,5 %

mcv 87,5 fl

mchc 34,0 g/dl

mch 29,8 pg

rdw -cv 14,3 %

plt 211 10^3/ul

mpv 10 fl

pdw 12,9 fl

p-lcr 26,8 %

lymph w.b 1,7 10^3/ul

mixed w.b 0.5 10^3/ul

mixed 6,0 %

neut w.b 6,9 10^3/ul

neut 75,8 %

żelazo 129,1 ug?dl

prosze o interpretacje tych wynikow. wiem ze w ciazy pogarszanie się wyników morfologii krwi jest do pewnego stopnia normą i ze istnieje cos takiego jak „fizjologiczna” anemia. czy moje wyniki rzeczywiscie sa slabe jak na 22 tydz ciazy i czy konieczne jest branie dodatkowych preparatow. oczywiscie zaczelam je brac zgodnie z zaleceniami lekarza, ale mam watpliwosci ze wzgledu na to przeciez bardzo wysokie w ciazy zelazo. czy potrzebne mi dodatkowe?

Ostatnia edycja: 10-09-2007 14:15:00
  • Reklama

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    11-09-2007 13:00:00

Witaj

Twoje wyniki nie są złe. Pamiętaj jednak o tym, że dzidziuś rośnie i będzie "zabieral" Ci coraz więcej. Powinnas utrzymać suplementację żelazem, gdyż, szczególnie jeżeli jesteś na diecie wegetariańskiej, wraz z rozwojem ciąży może zacząć go brakować. Tym bardziej, że żelazo zawarte w produktach roślinnych gorzej się wchłania w organizmie.[addsig]

Ostatnia edycja: 11-09-2007 13:00:00

Pozdrawiam

Dr Zofia Polska

Ekspert Medforum

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• mania93
    Witam Od kilku tygodni zauważyłam pewien problem związany z moimi piersiami. Na...
  • Anastazja75
    Miałam zrobioną Elektroresekcje szyjki macicy (LLETZ) i pobrano wycinek do badania...
  • pacjentkapoznan
    WitamMiałam usuwaną zmianę skórną na dłoni.Parę dni przed...
  • WitamMojego partnera jakis czas temu ugryzl klesz, mial oczywiscie rumien, bral atybiotyk,...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0065250_kobieta_ciaza_brzuch_nagosc_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesCzy depresja grozi ci po porodzie?
    Depresja poporodowa to zespół problemów natury...
    Twoja sugestia