Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

(3)

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: zatrzymanie okresu (9)

  • 29.09.2006 11:03:00

    mam pytanie, od kilku miesiący staram się z mężem o dziecko. jak na razie nic z tego nie wyszło i powoli zacynam się zastanawiać czy to w ogóle będzie dla mnie możliwe. od zawsze miałam bardzo długie (pow. 50 dni) i nieregularne cykle, często dochodziło do zatrymania miesiączki. lekarze na ogół bagatelizowali ten problem, twierdząc, że to samo się unormuje. przez 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, a po ich odstawieniu oks wrócił dość szybko (po 40 dniach). niestety kolejne cykle były już powyżej 50 dni. w tej chwili znów zatrzymał mi się okres (73 dni). jaka może być tego przyczyna? z góry dziękuję za odpowiedz.

    Kasia

    Ostatnia edycja: 29.09.2006 11:03:00
  • 30.09.2006 11:47:00

    podobno najlepiej starać się od razu po odstawieniu tabletek bo wtedy organizm przez pierwsze m/ce jeszcze normalnie pracuje, ja mam podobny problem, tzn. długość cyklu w normie ale z estrogenami coś się po***ło! pozatym mam torbiel i znów musiałam wrócić do tabletek, po ich zakończeniu będę od razu próbować bo przez pierwsze 2,3 m/ce organizm działa prawidłowo w twoim przypadku to chyba trzeba będzie stosować tabletki z estrogenami i progestaronem by unormować i skrócić cykl i by doprowadzić do owulacji bo u ciebie to niewiadomo kiedy ona następuje - ale to jest tylko moje gdybanie i tylko twój lekarz zadecyduje co dalej ... może odwiedź jeszcze innego lekarza bo każdy ma innego poglądy na problemy kobiece i każdy inaczej do nich podchodzi, jeden to bagatelizuje myśląc że jakoś to będzie a drugi weźmie się porządnie za twój cykl i przepisze mocne ale skuteczne tabletki ?

    Ostatnia edycja: 30.09.2006 11:47:00
  • 30.09.2006 13:37:00

    przyczyna moze tkwic w tym niedoczynnosc tarczycy hiperprolaktynemia hormony regulujace miesiaczke antykoncepcyjne dodatkowo moga pogarszac sytuacje

    Ostatnia edycja: 30.09.2006 13:37:00
  • 30.09.2006 13:50:00

    radze sprawdzic prolaktyne i hormony tarczycy i rowniez obserwowac swoje piersi sutki czy wygladaj troche inaczej w ostatnich dniach cyklu podobnie jak u kobiety w ciazy.rowniez obserwowac swoje cialo pod wzgledem innych zmian tak jak tradzik nadmierne owxlosienie.sprzezenie zwrotne to cala przysadka.twoje cykle sa nieprawidlowe do 40 dni ma prawo spoznic sie okres(stres dieta itp.)dluzsze niz 40 dni swiadczy o chorobie w calym systemie hormonalnym to sprawy delikatne nie mozna ich lekcewazyc.hormony antykoncepcyjne dodatkowo moga podnosic prolaktyne .jej wysoki poziom to tak jakby podobnie urojona ciaza a wiadomo ze w ciazy nie mozna zajsc w ciaze.u dzielam ci fachowej wiedzy.Jestem polska pielegniarka mieszkajaca w belgii w tym samymù kierunku jestem tutaj leczona

    Ostatnia edycja: 30.09.2006 13:50:00
  • 27.11.2007 00:07:00

    Ja mam 17 lat i pewien problem. Okres spóźnia mi się kilka dni i nie jestem pewna co moze byc tego przyczyna. Wątpliwe jest, ze jestem w ciąży ponieważ jeszcze nie współżyłam, a przy pettingu z moim chłopakiem zawsze uważamy. W tej chwili leczę zapalenie pęcherza moczowego, przez około 1,5 tygodnia robiłam siku z krwią. Czy może to mieć związek z zatrzymaniem okresu? Dodatkowo mam dużo stresu i biore leki psychotropowe. Może to reakcja polekowa? Prosze o pomoc

    Ostatnia edycja: 27.11.2007 00:07:00
  • 27.11.2007 00:09:00

    Ja mam 17 lat i pewien problem. Okres spóźnia mi się kilka dni i nie jestem pewna co moze byc tego przyczyna. Wątpliwe jest, ze jestem w ciąży ponieważ jeszcze nie współżyłam, a przy pettingu z moim chłopakiem zawsze uważamy. W tej chwili leczę zapalenie pęcherza moczowego, przez około 1,5 tygodnia robiłam siku z krwią. Czy może to mieć związek z zatrzymaniem okresu? Dodatkowo mam dużo stresu i biore leki psychotropowe. Może to reakcja polekowa? Prosze o pomoc

    Ostatnia edycja: 27.11.2007 00:09:00
  • 27.11.2007 00:09:00

    Ja mam 17 lat i pewien problem. Okres spóźnia mi się kilka dni i nie jestem pewna co moze byc tego przyczyna. Wątpliwe jest, ze jestem w ciąży ponieważ jeszcze nie współżyłam, a przy pettingu z moim chłopakiem zawsze uważamy. W tej chwili leczę zapalenie pęcherza moczowego, przez około 1,5 tygodnia robiłam siku z krwią. Czy może to mieć związek z zatrzymaniem okresu? Dodatkowo mam dużo stresu i biore leki psychotropowe. Może to reakcja polekowa? Prosze o pomoc

    Ostatnia edycja: 27.11.2007 00:09:00
  • 09.05.2009 21:36:00

    Osobiście jak najbardziej odradzam Diane!!! W Stanach została wycofana ze sprzedaży ze względu na wiele skutków ubocznych.? Ja brałam Diane przez 1rok,wczesniej zaczynalam od yasminella i yasmin (4m-ce wcześniej)Może zanim zaczęłam stosować antykoncepcję moje miesiączki nie były zbyt regularne, ale teraz co ma po odstawieniu Diany to juz porażka ;(

    Zachciało mi się Diany na poprawę cery a teraz po pierwsze cery nie wyleczyłam a po drugie zanikł mi okres. Podobno po odstawieniu jest jeszcze okres normalnie 3-4m-ce a potem pojawiają sie kłopoty. Tak właśnie jest u mnie.2m-ce temu udało mi sie wywołać okres Luteiną ale niestety przy kolejnej nie podziałało;(((((Teraz muszę biegać co 2 m-ce prywatnie na wizyty i przyjmować hormony, które pobudzą moje jajniki do produkcji własnej progesteronu. Lekarz przepisal mi ESTROFEM Mite, PROVERA oraz CLOSTILBEGYT.Sporo hormonów a co za tym idzie wiele skutków ubocznych. Martwię sie, że jest to poważny problem. I boję się by dokonać wyboru odpowiedniego lekarza, który we właściwy sposób zajmie się moim leczeniem. Podobno o pomyłki nie jest trudno i to mnie przeraża ;((( A wszystko dlatego że zachciało mi sie hormonów na wyleczenie cery. Osobiście naprawdę nie polecam! Najlepiej nie ingerować bez konieczności w organizm, za tym idą tylko problemy.? Jak nie od razu to w przyszłości.

    Pozdrawiam!

    buuuzia

    Ostatnia edycja: 09.05.2009 21:36:00
  • 21.05.2009 08:03:00

    hej

    ja mam podobyny problem okres mi sie spoznia 19 dni niewiem co juz mam robic

    robilam testy 2 razy wychodzily negatywnie bylam u lekarza na usg i powiedzial ze nie widzi dziecka.

    wiec co mi dolega??

    slyszalam ze jak sie kocha tuz przed miesiączką to mozna byc w ciąży i ze to wszystko sie opóźnia o 2 tyg

    doradżcie mi coś.

    z góry dziekuje

    P.S robiłam wyniki i badania i nie mam torbieli ani guzów na jajnikach.

    Ostatnia edycja: 21.05.2009 08:03:00

Zobacz inne dyskusje

  • Witam, Ostatnimi czasy odczuwałam pieczenie pochwy, świąd. Zakupiłam...
  • mój problem polega na tym, że baaaardzo śmierdzi mi z pochwy. Jak siedzę...
  • lena841
    WitamBorykam się z nawróconą infekcją grzybiczną pochwy? Leczenie...
  • doris3434
    jak już wspominałam mam od kilku lat ten problem.za każdym razem wykrywają...
  • Polecamy

    http://static2.medforum.pl/cache/logos/0050_08-02-29_0004-W300H200.jpgFot. medforumPęknięcie torbieli jajnika
    Przerwanie ciągłości torebki torbieli jajnika.
    Twoja sugestia