Serwisy Medforum

Reklama

Reklama

Forum: Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

(3)

Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Zbyt niska prolaktyna (2)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniżyszch opcji:

odpowiedz nowy wątek
obserwuj schowek
  • Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    28-01-2006 11:17:00

Od 16 roku życia walcze z trądzikiem a dodam że w tej chwili mam juz lat 26. Chodziłam do różnych dermatologów, aż w końcu ostatnio wybrałam sie endokrynologa. Ten wysłał mnie na badania do szpitala. Tam stwierdzili u mnie hiperprolaktynemię czynnościową. Przepisano mi bromergon, metformax i spironol. Kiedy pierwszy raz robiłam badania prolaktyny miałam jej 23,21 ng/ml. Jakies dwa tygodnie temu robiłam ponowne badania, wynik: prolaktyna ponizej 0,5 ng/ml. Czy ona nie jest za niska?? Czy powinnam dalej brać bromergon?? Są jakies skutki uboczne tak niskiego poziomu prolaktyny??? Prosze o jak najszybsza odpowiedz

Ostatnia edycja: 28-01-2006 11:17:00
  • Reklama

• Komentatorka
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    30-01-2006 01:21:00

Dokładnie nie wiadomo czy zbyt niska prolaktyna wpływa negatywnie na cokolwiek (bo po co robic na ten temat badania), chciaż podejrzewa się, że ma tak samo negatywny wpływ jak jej nadmiar (u zdrowej kobiety nieciężarnej poziom prolaktyny wynosiśrednio ok 10 ng/ml-widocznie do czegoś jest prolaktyna potrzebna). Hiperprolaktynemia nie jest przyczyną trądziku, eczenie Bromergonem zatem najprawdopodobniej nie wyleczy Twoich problemów z cerą (ale Spironol ma szansę pomóc). Poziom prolaktyny podstawowej, która jako jedyna ma kliniczne znaczenie jest w normie (co najwyżej można powiedzieć, że jej poziom jest bliski górnej granicy normy). Leczenie jest wskazane tylko w przypadku problemów z owulacji podczas starań o dziecko. Pozdrawiam [addsig]

Ostatnia edycja: 30-01-2006 01:21:00

Ilona Królak

• Zaloguj się , aby dodać odpowiedź

Zobacz inne dyskusje

• Stroskany
    Witam. Mojej dziewczynie spóźnił się okres 6 dni, ma nieregularne...
  • pacjentkapoznan
    WitamMiałam usuwaną zmianę skórną na dłoni.Parę dni przed...
  • agnieszka1701
    Okres mialam 26 pazdziernika, i do tej pory nie mam nastepnego. Spoznia mi sie 20 dni. Test...
  • areczek6891
    Witam jestem w 20 tygodniu ciąży wczoraj podczas usg lekarz oznajmil ze jest wyrazny...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kobieta_praca_bol_glowy_zmeczenie_komputer_panthermedia_5030931_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockPraca przy komputerze w czasie ciąży
    Wszelkie zagrożenia dla ciąży związane z długą pracą przy...
    Twoja sugestia