Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Antykoncepcja

(4)

Ciąża ? Niekoniecznie ? Ta grupa jest dla Ciebie...

Temat: zmiana tabletek... (5)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    20.08.2013 16:35:10

Witam. Mam nadzieję, że ktoś tutaj rozwieje moje wątpliwości. Od trzech cykli przyjmuje tabletki bonadea, które bardzo dobrze na mnie dzialają, nie miałam zadnych stereotypowych działań nieporzadanych. Jednak z pewnych przyczyn nie mogę udać się do lekarza ginekologa o wydanie kolejnej recepty, ani do żadnego innego lekarza, bo wiem że też ma uprawnienia do wydania takiej recepty. Natomiast mam możliwość przyjęcia innych tabletek, które posiadam - lesinelle. Wydaje mi sie, że ta opcja jest rozsadniejsza niż zamawianie bonadea na czarnym rynku. Czy zatem mógłby ktoś mi powiedzieć jak to wpłynie na moja gospodarkę hormonalną i czy w nastepnym cyklu będę mogła wrócić bez obaw do poprzednich tabletek? Chodzi mi głównie o porady medyczne. Aha, nie analizowalm jeszcze zawartości hormonów w każdych z nich, więc będę wdzięczna jeśli ktoś jeszcze w tym mi pomoże, bo jestem laikiem w tej kwestii. Pozdrawiam serdecznie.

• Wtajemniczona
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    20.08.2013 18:45:04

Tabletki Bonadea zawierają ethinylestradiolum i dienogestum, 0,03 mg + 2 mg. Najlepiej by było gdybyś mogła je zastąpić ich odpowiednikami czyli tabletkami o tym samym składzie hormonalnym jakimi są Atywia, Jeanine, Dionelle. Myślę, że kupowanie tabletek na czarnym rynku nie jest niebezpieczne o ile zdecydujesz się na odbiór osobisty, ale ani do tego nie zachęcam ani nie odradzam. Twój wybór.

• 24.08.2013 00:59:05

Up.. ktoś coś jeszcze wie?

• przedwczoraj 12:39:08

hmm...ja nie jestem zwolenniczka takiej burzy hormonalnej w organizmie, tego jak zareaguje twój organizm trudno powiedzieć...z jednych tabletek na inne, potem znów powrót do poprzednich, bądź co bądź to hormony...naprawdę nie masz możliwości udania sie po recepte?

• 30 Maj 12:46:02

Cześć, mam problem.. Od prawie roku biorę tabletki daylette, wcześniej nie brałam innych, a te bardzo mi podpasowały, nie odczułam żadnych skutków ubocznych. Kiedy zostały mi zapisane te tabletki leczyłam się prywatnie, jednak po kilku miesiącach musiałam zmienić lekarza i przychodnię na publiczną. Moje wizyty polegały głównie na przychodzeniu tylko po nowe recepty, lekarka nie zrobiła mi żadnych badań, nie pytała o tabletki, właściwie o nic.. Ostatnio moja mama podjechała przy okazji po nową receptę dla mnie (często zostawiano ją w rejestracji do odebrania) i wróciła z tabletkami dionelle. Okazało się, że lekarka przepisała mi je zamiast daylette na próbę. Nie spodobało mi się to, bo naprawdę dobrze służyły mi tamte, zwłaszcza, że "pani doktor" zrobiła to bez mojej wiedzy, bez konsultacji ze mną i bez pytania jak sprawują się daylette.. Czy to w porządku? Mam prawo sprzeciwić się lekarce jeżeli bez powodu chce mnie potraktować jak królika doświadczalnego?

Zobacz inne dyskusje

• meigui
    Czy przy tabletkach Vibin mini mogę zrobić wcześniejszą przerwę 7...
  • betik93
    Witam. Jestem w trakcie 7dniowej przerwy (dotychczas od 4 miesięcy stosowałam lek...
  • kasik-k
    Wątek: NuvaRing
    Witam. Mam pytanie do osób które stosują krążek NuvaRing. Dzisiaj...
  • windel
    Biorę tabletki antykoncepcyjne 21+7placebo. Kiedy byłam w czasie brania ostatniej...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/brzuch_jajniki_bol_panthermedia_a15803618_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockDolegliwości związane z przyjmowaniem...
    Wszelkie dolegliwości pojawiające się w trakcie stosowania...
    Twoja sugestia