Serwisy Medforum
Reklama

Gorączka w ciąży

Gorączka w ciąży
Fot. ojoimages
(4)

Wprowadzenie do porady

Prawidłowa temperatura ciała wynosi ok. 36,6 stopni Celsjusza. Jeżeli temperatura ciała wzrośnie do 37,6 - 38 stopni to możemy już mówić o gorączce, która jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu. Jest alarmem, że dzieje się w nim coś niedobrego.

Porada składa się z:

Objawy i przebieg

W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała wzrasta o ok. 0,5 stopnia. Jest to stan fizjologiczny i nie powinien wywoływać niepokoju. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała na poziomie ok. 37C – 37,5C jest jednym z objawów wczesnej ciąży. Podwyższona temperatura jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą.
 
Na skutek działania progesteronu podczas ciąży temperatura ciała najczęściej utrzymuje się na poziomie ok. 37C. W związku z tym, że kobieta ciężarna jest bardziej podatna na różnego rodzaju infekcje gorączka bardzo często może wiązać się z początkiem jakiejś choroby infekcyjnej tj. jak np. katar, przeziębienie, zapalenie gardła czy też innych bardziej niebezpiecznych dla kobiety ciężarnej chorób jak np. choroby wirusowe, do których niewątpliwie zalicza się popularną grypę.
 
Gorączka stanowi znaczne zagrożenie dla kobiety ciężarnej gdyż może powodować różnego rodzaju uszkodzenia płodu jak również może ona wywołać przedwczesne skurcze macicy. Czasami, szczególnie przy bardzo wysokiej temperaturze w niskiej ciąży może dojść do poronienia.
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Reklama

Komentarze

 • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź
 • Gorączka w ciąży
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów
  05-08-2013 07:27:02

  Przeczytaj komentowaną poradę: Gorączka w ciąży

  Dzień Dobry. Pisze ponieważ jestem w rozsypce i nie wiem co robić. Mianowicie, kocham się z moim chłopakiem dość często, jednak bez zabezpieczenia, nie dochodzi do wytrysków we mnie. Tą metodę stosujemy od roku. Miesiączki mam raczej regularne, najdłuższe spóźnienie to maksimum 2 dni. Nigdy nie prowadziłam żadnych zapisek, kiedy to mam dni płodne czy nie, bo sadze że co będzie to będzie. Problem w tym że spóźnił mi się ostatnio okres 8 dni, pobolewał mnie brzuch w tym czasie, ale to raczej chwilowo. po trzech dniach miałam podwyższoną temperaturę przez około 2 dni, 6 dnia chodziłam do ubikacji dosłownie co minute, ledwo wyszłam już wracałam, urosły mi także piersi, jednak gdy dostałam okres to zmalały, jednak dalej bolą. W tym czasie często miałam uczucie głodu i robiło mi się niedobrze, jednak nie jakoś przesadnie. Zrobiłam także test jednak wyszedł negatywnie. Choć rozumiem że gdybym była w ciąży i zrobiła go za wcześnie to jest możliwość negatywnego wyniku. Okres przebieg raczej normalnie, nie zauważyłam jakiś większych odchyleń od normy, choć nie było w nim tak dużo zakrzepów, jak zazwyczaj. Po okresie przez około dwa dni pojawiała się jeszcze tak zwana "Końcówka okresu" w piątek było już po jednak w niedziele przez chwile poczułam jak bym miała dostać okres, taki ból brzucha, choć to nie możliwe bo dopiero co się skończył. Poczułam wilgoć, poszłam to sprawdzić i zauważyłam trochę brązowej wydzieliny raczej rzadkiej brązowej i kilka kropel krwi. Chciałam zapytać co to oznacza. Bo niestety w tym momencie nie mogę się wybrać do ginekologa, dodam także że czuje się dobrze i nie byłam chora od dłuższego czasu. Czy jest jakaś możliwość czy jestem w ciąży, a może to poronienie, bardzo dużo czytałam o tym w internecie, dlatego zadaje to pytanie. Bardzo proszę o szybką odpowiedz.

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0029578_kobieta_spa_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesZabiegi kosmetyczne w ciąży
Zabiegi upiększające wykonywane w gabinetach kosmetycznych.