Serwisy Medforum
Reklama

Krwawienia po menopauzie

Krwawienia po menopauzie
Fot. Ojoimages
(4)

Wprowadzenie do porady

Wszelkie plamienia lub krwawienia  z dróg rodnych pojawiające się w okresie menopauzy.

Porada składa się z:

Objawy i przebieg

Około 50-55 roku życia rozpoczyna się u kobiety okres menopauzy, którego jednym z objawów jest ustanie miesiączkowania. Około 6-cio miesięczna przerwa od ostatniego krwawienia miesięcznego uznawana jest za okres menopauzy. Każde krwawienie z dróg rodnych, które pojawia się w okresie menopauzy jest już patologią mogącą być pierwszym objawem toczącego się procesu chorobowego lub też innych zaburzeń funkcjonowania organizmu.

Jednym z objawów chorób nowotworowych są acykliczne nieprawidłowe krwawienia. Menopauza to okres wzmożonej podatności organizmu na różnego rodzaju nowotwory i inne schorzenia dróg rodnych pojawiających się najczęściej na skutek zaburzeń hormonalnych w tym okresie. Krwawienia mogą świadczyć o istnieniu mięśniaków macicy, polipów szyjki macicy, przerostu błony śluzowej macicy i inn.

Mogą pojawić się również wskutek różnego rodzaju urazów, gdyż w okresie menopauzy błona śluzowa pochwy jest znacznie mniej nawilżona co sprzyja urazom. Niekiedy nieznaczne plamienia lub krwawienia spowodowane są zmianami zanikowymi endometrium.

(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Reklama

Komentarze

  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
 • Komentarze do: Krwawienia po menopauzie
  25-02-2015 20:40:04

  Ja mam 54 lata.jakieś dwa lata temu ustala miesiączka.Przeszło miesiąc temu pojawila się klasyczna miesiączka, a dzisiaj śluz płodny.Czy to moze oznaczać cos pozytywnego? Czy raczej ma być powodem do niepokoju? Ginekolog dal skierowanie na łyżeczkowanie. Czy to jest konieczne? Boje sie narkozy a ponadto nie jestem pewna czy ten zabieg jest konieczny? Moze któraś z kobiet miala podobną sytuację? Będę wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam INA

 • Komentarze do: Krwawienia po menopauzie
  30-12-2014 21:41:23

  Jestem 3 tygodnie po przezbrzusznym usunięciu wszystkiego. Moje okresy od kilku lat były bardzo obfite, mimo kilku skierowań na czyszczenie-nie zdecydowałam się. Teraz, patrząc z perspektywy czasu-było to bardzo nieodpowiedzialne i głupie. Pewnej nocy duży krwotok i popędziłam w podskokach do szpitala, a wyniki hist-pat okazały się zagrażające życiu. Trzeba było wszystko usunąć i modlić się o już dobre następne hist-paty!! Wykonano z mojego mięska 16 badań, dobrze, że usunięto wszystko i nie ma zagrożeń. Udało się w czas wychwycić zmiany, to krwotok wygonił mnie z domowego ciepełka i prawdopodobnie uratował życie.

 • Komentarze do: Krwawienia po menopauzie
  23-10-2014 10:20:32

  Moja bratowa była na łyżeczkowaniu i krwawiła jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu, jeszcze się tam wszystko oczyszczało. Ja nie miałam tego zabiegu ale okresy mam okropne, trwają nawet 3 tygodnie, najpierw tylko plamię a później mam potopy. Ginekolog zalecił wkładkę mirena i chyba się zdecyduje, trochę się obawiam bo to w końcu hormony dlatego osłonowo na serce i wątrobę mam zastosować harmonellę, polecana jest ona przez Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą. Mam nadzieje że długo już to nie potrwa.

 • Komentarze do: Krwawienia po menopauzie
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów
  04-10-2014 07:02:37

  Przeczytaj komentowaną treść: Krwawienia po menopauzieJestem 5 dni po łyżeczkowaniu z powodu krwawienia po menopauzie,nadal krwawie,denerwuje się dlaczego końca nie widać? co prawda miałam tez mięśniaki dwa. jakos czarno to widze?prędzej nie pójde do ginekologa az dostanę wynik histopatologiczny,moze któras mi napisze jak wy przeszłyście łyzezczkowanie ?

  Ostatnia edycja: 04-10-2014 07:04:11

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0066141_kobieta_zakupy_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesJestem za młoda na menopauzę
Pojawienie się charakterystycznych objawów przekwitania u...