Serwisy Medforum
Reklama

Wczesne objawy ciąży

Wczesne objawy ciąży
Fot. Pantherstock
(4)

Wprowadzenie do porady

Objawy pojawiające się w bardzo wczesnej ciąży mogące nasuwać przypuszczenie jej istnienia.

Porada składa się z:

Objawy i przebieg

Pod wpływem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety w czasie ciąży, już od momentu zapłodnienia mogą pojawiać się pewne objawy sugerujące jej istnienie. Czasami są one jednak tak subtelne, że niezauważalne lub mylone z dolegliwościami innego pochodzenia.

Najbardziej prawdopodobnym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki. Część objawów można jednak zauważyć już przed jej zatrzymaniem.

Pod wpływem wzrostu poziomu progesteronu następuje nieznaczne podwyższenie podstawowej temperatury ciała. Można również zauważyć zmiany w gruczołach sutkowych. Stają się one nieco powiększone, obrzęknięte, bolesne, tkliwe. Zwiększa się również obfitość wydzieliny pochwowej zawierającej śluz szyjkowy oraz złuszczone komórki nabłonka.

W kilka dni po zapłodnieniu w momencie zagnieżdżania się zapłodnionej komórki jajowej w błonie śluzowej macicy może pojawić się nieznaczne plamienie lub krwawienie nazywane krwawieniem implantacyjnym. Mogą pojawić się także nieznaczne bóle podbrzusza, nadmierna senność, wzmożone wydzielanie śliny.

Osoby palące papierosy mogą odczuwać niechęć do palenia, jak również drażniące działanie dymu tytoniowego.

Opisane powyżej objawy są objawami mogącymi jedynie nasuwać przypuszczenie istnienia ciąży. Bywa również tak, iż pomimo braku ciąży kobieta odczuwa powyższe dolegliwości. Najczęściej wywołane jest to czynnikiem psychicznym w sytuacjach ogromnej chęci posiadania potomstwa lub też strachu przed niechcianą ciążą.

(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Reklama

Komentarze

 • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź
 • Komentarze do: Wczesne objawy ciąży
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów
  25-09-2015 11:28:26

  Witam.
  Stosowałam plastry evra odstawiłam je i od 25 08 rozpoczął mi się 1dc.juz nie naklejalam plastra tak jak powinnam.oczywiscie z mężem wspolzylam bez dodatkowych zabezpieczeń. Okres powinnam dostać 22 09 nie dostałam. Zauważyłam wydzielinę inna niż zwykle, biała jakby z niteczkami nie wiem jak to określić. Robiłam test w dniu spodziewanej @ ale był negatywny (może za wcześnie? ) jaka jest szansa ze to ciaza? Kiedy powinnam zrobić kolejny test? Jestem umówiona do swojego ginekologa ale dopiero za 1.5 tygodnia

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/kby02011_kobieta_ciaza_sukienka_brzuch_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesPęknięcie krocza podczas porodu
Uszkodzenie tkanek krocza podczas porodu drogą pochwową w wyniku...