użytkowników online: 288

Upławy u ciężarnej.

Zwiększona ilość wydzieliny pochwowej pojawiająca się w okresie ciąży.

Leczenie - kiedy udać się do lekarza

Jeżeli wydzielina z pochwy zmieni zabarwienie, zapach lub stanie się gęsta czy pienista, a do tego dołączy się świąd, pieczenie czy też stan podgorączkowy czy gorączka należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Rozwój infekcji zagraża bowiem dalszemu prawidłowemu przebiegowi ciąży i w związku z tym odpowiednio wcześnie wprowadzone leczenie może temu zapobiec. Lekarz może zlecić badania dodatkowe jak np. badanie bakteriologiczne pochwy i wprowadzi kurację odpowiednią do otrzymanego wyniku.

Pierwsza pomoc - leczenie domowe

Aby zmniejszyć ryzyko infekcji pochwy niezbędna jest odpowiednia higiena intymna. Unikanie obcisłej bielizny, płynów do kąpieli czy też mydeł zapachowych do podmywania pozwoli zmniejszyć ryzyko podrażnień w okolicach sromu i pochwy, które mogą być przyczyną wtargnięcia drobnoustrojów chorobotwórczych powodujących stany zapalne. Jeżeli wydzielina z pochwy jest bardzo obfita, lecz nie wykazuje cech zakażenia, należy używać wkładek higienicznych i nosić przewiewną, najlepiej bawełnianą bieliznę. Warto również wprowadzić odpowiednią dietę ubogą w cukry, stanowiące pożywkę dla bakterii, oraz spożywanie większej ilości jogurtów zawierających żywe szczepy pałeczek kwasu mlekowego, których odpowiednia ilość wpłynie korzystnie na przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Porada z portalu ForumPediatryczne.pl
Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Przeglądaj porady alfabetycznie

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż 

Komentarze do porad

Ankieta

  

Tokoliza to?

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny