Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:00, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Dziś startuje Ogólnopolska Kampania Diagnostyka Jajnika

Informacja prasowa

Autor/autorzy opracowania:


Dziś startuje Ogólnopolska Kampania Diagnostyka Jajnika
Fot. Fundacja Kwiat Kobiecości
(0)

Jest to już druga odsłona kampanii adresowanej do kobiet, odbywa się pod hasłem: Twoja historia nie musi być złośliwa. Patronami medialnymi zostały serwisy ForumGinekologiczne.pl oraz ForumOnkologiczne.pl

Rak jajnika to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Odsetek zgonów w przypadku raka jajnika jest dwa razy większy, niż w przypadku raka piersi i wynosi ponad 60%. Objawy choroby często są nieswoiste przez co trudniej je wykryć. Celem kampanii jest zachęcenie kobiet do regularnych, pogłębionych badań ginekologicznych.

Z badań przeprowadzonych przez firmę IQS na zlecenie Kwiatu Kobiecości wynika, że 62% kobiet bardzo rzadko lub w ogóle nie rozmawia w rodzinie o chorobach kobiecych. Dla więcej, niż co drugiej Polki, rozmowy są krępujące. Co czwarta wstydzi się rozmawiać na temat chorób kobiecych nawet z lekarzem. Taką rozmowę najczęściej prowokuje przypadek zachorowania w najbliższym otoczeniu, bądź choroba znanej osoby. Brak wiedzy oraz poczucie „mnie to nie dotyczy” – to jeden z głównych powodów niepodejmowania rozmów (…)”.

Ambasadorkami akcji zostały aktorka Anna Korcz z córką Anią. Matka i córka symbolizują bardzo ważny aspekt komunikacyjny kampanii i mają zachęcać do rozmów na temat chorób ginekologicznych występujących w rodzinie, a w przypadku zwiększonego ryzyka - zrobienie odpowiednich testów genetycznych.

Symbolem kampanii jest podwójna helisa – znak DNA. Matkę i córkę łączy unikalna więź. Nie mogą mieć przed sobą tajemnic i muszą chociaż raz odbyć szczerą rozmowę, od której zależeć może nawet życie.

Zachęcamy do odwiedznie strony interentowej kampanii: www.kwiatkobiecosci.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć sie więcej o raku jajnika wejdź na ForumGinekologiczne.pl

(0)
Reklama
Komentarze