Zaloguj
Reklama

Szybkie testy na HIV dostępne bezpłatnie w Warszawie

Autor/autorzy opracowania:

Kategorie ICD:


Szybkie testy na HIV dostępne  bezpłatnie w Warszawie
Fot. ojoimages
(5)

Osoby, które zrobią szybki test na HIV, wynik poznają już po 30 minutach. Znacznie skróci się okres stresującego oczekiwania,  zniechęcający do testowania się. 

Warszawa, 01.08.2013 r. – Już od dziś, w każdy czwartek, w prowadzonym przez Zjednoczenie Pozytywni w Tęczy, punkcie konsultacyjno-diagnostycznym przy ul. Jagiellońskiej 34 w Warszawie, będzie można zrobić tzw. szybki test na HIV. Wynik otrzymuje się zaledwie po 30 minutach od zrobienia badania. Takie ułatwienie jest szczególnie istotne w okresie wakacyjnym, kiedy ludzie mają większą skłonność do podejmowania ryzykownych zachowań seksualnych. Akcja edukacyjna promująca korzystanie z szybkich testów, organizowana jest we współpracy z programem Pozytywnie Otwarci.


Szybkie testy VIKIA HIV 1/2 pozwalają na przekazanie wyniku testującej się osobie już po pół godzinie, gdy zazwyczaj trwa to dzień, a czasem nawet kilka dni. W PKD przy Jagiellońskiej będzie można zrobić takie testy w czwartki między godziną 16.30 a 18.00 i odebrać wynik najpóźniej o 18.30. Krew pobierana jest przez pielęgniarkę, a za interpretację wyniku odpowiada profesjonalny diagnosta. Dzięki tak krótkiemu czasowi oczekiwania, do minimum ograniczany jest stres związany z testowaniem się, który odstręczał dotąd wiele osób od robienia badań w kierunku HIV. Należy jednak pamiętać, że szybkie testy nie dają całkowitej pewności co do wyniku.

(5)
Reklama
Komentarze