Serwisy Medforum
Reklama

Taki mały korzonek, a zadowala kobiety

Taki mały korzonek, a zadowala kobiety
Fot. medforum
(5)

Korzeń maki zawiera wiele witamin: A, Bt, B2, B6, C, E, a także sole mineralne: wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan, potas.

Jest substancją, która działając stymulująco na przysadkę, normalizuje produkcję i działanie estrogenu. Stąd też jest zalecana w wielu schorzeniach ginekologicznych: w zespole policystycznych jajników, nieregularnej menstruacji, nieregularnej owulacji, bólach miesiączkowych, zespole napięcia przedmiesiączkowego i innych schorzeniach o podłożu zaburzeń hormonalnych. Wyciąg z korzenia maki jest traktowany jako alternatywa hormonalnej terapii zastępczej w okresie klimakterium i menopauzy, gdzie stosowanie syntetycznych preparatów hormonalnych spotyka się z krytyką i jest przedmiotem sporów lekarzy ginekologów i endokrynologów. Maka oddziałując na przysadkę, także ma ogromny udział w zapewnieniu właściwego poziomu progesteronu i zapobiega niedoborom luteiny.

Maka jest rośliną bezpieczną, ekstrakt można stosować nie tylko leczniczo, ale także profilaktycznie, nie ma obawy przedawkowania, nie stwierdzono skutków ubocznych. Maka kryje w sobie niezgłębione pokłady zdrowia, a także seksualnej mocy - pobudza popęd płciowy, stąd też znalazł się na liście afrodyzjaków.

Z uwagi na bogactwo minerałów i witamin korzonek maki znalazł się także w składzie suplementu diety, rekomendowanego kobietom planującym potomstwo i wspomagającym swoją płodność - Pro Conceptio FEMINA.

Maka stanowi także źródło wartościowych składników odżywczych dla skóry. Korzonek maki doceniony został także przez kosmetologów, znalazł swoje zastosowanie w preparatach dermatologicznych. Dzięki bogactwu protein i mikroelementów, odżywia oraz pielęgnuje skórę, utrzymując optymalne jej nawilżenie. Znajdujące się w mace nienasycone kwasy tłuszczowe ułatwiają wchłanianie witamin i składników odżywczych.

(5)
Reklama

Komentarze

  • Zaloguj się , aby dodać odpowiedź
  • Taki mały korzonek, a zadowala kobiety
    13-02-2013 15:37:59

    Przeczytaj komentowany artykuł: Taki mały korzonek, a zadowala kobiety

    Osobiście, jestem przekonana o rewelacyjnych rezultatach stosowania maki. I poprawia odporność, i wspomaga wydzielanie hormonów, i na cerę pomaga Naprawdę polecam korzeń maki. Tu widzę, że można go też kupić w preparacie Pro Conceptio (do tej pory kupowałam samą makę, oddzielnie).

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/MYA17198_Kobieta_mezczyzna_seks_para_dotyk_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesKochanie, boli? Bolesne stosunki...
Bolesne stosunki seksualne to problem, z którym często...