Zaloguj
Reklama

By antybiotyk nie zafundował Ci grzyba

Neo vaginal żel
Fot. aqant
Neo vaginal żel
(4)

W środowisku kobiecej pochwy żyją przyjazne bakterie kwasu mlekowego, których produkty (kwas mlekowy, nadtlenek wodoru, acydolina i inne) zapewniają jej prawidłowy ekosystem, pomagając w utrzymaniu prawidłowego, kwaśnego pH. To z kolei daje naturalną ochronę przed namnażaniem się chorobotwórczych bakterii i grzybów. 

Reklama

Środowisko pochwy to strefa bardzo wrażliwa i łatwo może tam dojść do zaburzeń we florze bakteryjnej. Głównym powodem osłabienia ochrony przyjaznych nam bakterii pałeczek kwasu mlekowego, jest antybiotykoterapia. Wiadomo, że w wielu chorobach antybiotyk jest konieczny. Antybiotyk niszcząc bakterie, niestety nie rozróżnia bakterii chorobotwórczych od tych dla nas pożytecznych, nie szczędząc zatem przyjaznych nam szczepów bakterii kwasu mlekowego. W konsekwencji dochodzi do wyjałowienia flory błon śluzowych przewodu pokarmowego i pochwy.

Wielu lekarzy pamięta o ochronie błon śluzowych jelit przed grzybicą. W Polsce jeszcze niestety słabo jest rozwinięta świadomość profilaktyki ochrony błon śluzowych miejsc intymnych w czasie stosowania antybiotyków i tuż po ich odstawieniu. Większość Polek już po kilku dniach od odstawienia antybiotyków boryka się z przykrymi objawami świądu i zmian w okolicach sromu, a wyniki biocenozy niestety wskazują na rozpanoszenie się grzybów. Jednakże można przerwać ten kanon.

Na naszym rynku pojawił się pierwszy tego typu preparat do ochrony i pielęgnacji błon śluzowych pochwy i okolic intymnych zawierający prebiotyk Biolin. Biolin jest polisacharydem - pożywką dla pałeczek kwasu mlekowego, by tym samym zmienić pH pochwy i uniemożliwić rozwój grzybów.

Neo Vaginal żel – bo o tym preparacie mowa, zawiera także kwas hialuronowy, który tworzy warstwę ochronną i intensywnie nawilża. A to stanowi już wystarczające zabezpieczenie przed grzybicą i uniemożliwia namnażanie się grzybów w pochwie. Neo Vaginal żel warto stosować w duecie z Neo Vaginal synergio – który z kolei doustnie dostarcza nam dobroczynne probiotyki, a te z przewodu pokarmowego przenikają przez błony śluzowe do pochwy i tam się deponują i zasiedlają. Aplikując Neo Vaginal żel w okolice intymne, zyskamy pewność, że pałeczki kwasu mlekowego, które dostarczymy organizmowi, będą miały co jeść, rozmnożą się, blokując rozwój i rozprzestrzenianie się chorobotwórczym intruzom.

  

Dodatkowym atutem preparatu Neo Vaginalu synergio jest zawarta w nim żurawina, która eliminuje bakterie chorobotwórcze z układu moczowo-płciowego.

www.plodnapolska.pl

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze