Zaloguj
Reklama

Jak przygotować się na przyjście na świat dziecka?

Zaawansowana ciąża
Fot. ojoimages
Zaawansowana ciąża
(4)

Każda kobieta będąca w ciąży zastanawia się na wyprawką dla swojego dziecka.

Reklama

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych okresów życia kobiety. Przychodzą jednak momenty, w których trzeba zacząć myśleć o wyprawce dla maluszka.

Łatwo wtedy ulec reklamom, w których przedstawiane są różnego rodzaju produkty. Później może się okazać, że część z nich jest niepotrzebna, a część zostanie wykorzystana tylko kilka razy.

Co powinno się znaleźć w liście zakupów?

Ubranka dla noworodka

Najczęściej popełnianym błędem jest kupowanie ubranek „na zapas”. Nie wiadomo jak duże urodzi się dziecko. Niemowlęta bardzo szybko rosną, dlatego kupowanie ubranek na kilka miesięcy przed urodzeniem może być błędem. Wybierając ubranka należy się kierować głównie składem materiałowym.
 

  

Fot. ojoimages
 

Najlepiej kupować te z samej bawełny. Unikaj ubranek z koronkami i zdobieniami. Wygodne są rozpinane w kroku body, śpioszki, pajacyki – łatwiej wtedy zmienić pieluszkę. Wszystkie nowe ubranka należy wyprać.

Kocyki i spanie

Kompletując wyprawkę trzeba także pamiętać o kocykach dla noworodka. Najlepiej zaopatrzyć się w kocyki różnej grubości. Jeśli chodzi o spanie na rynku dostępne są nie tylko pościele, ale także śpiworki. Warto się także zastanowić nad elektroniczną nianią, która będzie sygnalizowała, że maluszek się obudził.

Pielęgnacja i higiena

Kosmetyki i kremy to podstawa wyprawki dla noworodka. Wśród innych produktów powinny się znaleźć: - ręczniki kąpielowe
- kremy do pielęgnacji
- kremy na odparzenia
- kremy ochronne
- patyczki
- termometr
- szczotka dla włosów
- zestaw chusteczek dla niemowląt
- smoczki

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • www.wyprawka-noworodka.pl

Kategorie ICD:


Reklama
(4)
Komentarze