Zaloguj
Reklama

Piękna po porodzie

Autorzy: Iwona Gałczyńska, zdjęcia: ojoimages
Dziecko, mama, babcia
Fot. ojoimages
Dziecko, mama, babcia
(5)

Nie mam jeszcze dzieci, ale jestem w trakcie starań. Często zastanawiałam się, że ciąża, a następnie bycie mamą odbije się niekorzystnie na moim ciele i samopoczuciu. Jednak czytając artykuły i oglądając "Sexy Mamę" nauczyłam się jak mogę tym rewolucjom zapobiec.

Reklama

Dodatkowe kilogramy, które przybędą nam w czasie ciąży na pewno będą dla nas przykre. Możemy je jednak spalić, wystarczy poświecić w ciągu dnia 30 minut dla ćwiczeń niekoniecznie wysiłkowych. Gdy nasze dziecko śpi zawsze możemy poświecić ten czas na gimnastykę. Na dobry początek świetne będą skłony i skręty tułowia czy rowerek. W walce o płaski brzuch pomogą kremy i balsamy ujędrniające.

Mamy często narzekają na biust, który po porodzie nie jest już taki jak przed, ale odpowiedni stanik może poprawić wygląd Twoich piersi! Jeśli chodzi o samopoczucie to należy pamiętać, że uśmiech to magia w poprawie wyglądu i dobrego samopoczucia. Należy znaleźć czas na spotykanie się z przyjaciółmi, to świetny powód, dla którego możemy założyć seksowną sukienkę i zrobić czarujący makijaż! Zrób sobie prezent i idź na zakupy, do fryzjera czy do kosmetyczki.

Spotkałam się też z mamami, które wstydzą się swojego ciała co odbijało się na relacjach łóżkowych z mężem. Według mnie musimy spojrzeć na nasze ciało z innej perspektywy i je zaakceptować. Tutaj męża zadaniem jest zrobienie miłej atmosfery, na przykład komplementowanie partnerki, zapalenie świec, masaż, aromatyczne zapachy olejków... to naprawdę czyni cuda.

Zróbmy coś dla siebie, nie dajmy się wkręcić w wir "Matki-Polki", która nie może oderwać się od pieluch. Kobieta powinna być zawsze piękna, bez względu na porę roku, dnia czy wiek.

Reklama
(5)
Komentarze