Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja ciała kobiet w ciąży

Autorzy: Informacja Prasowa Bielanda - Cappuccino Public Relations
Para ciesząca się ciążą
Fot. pantherstock
Para ciesząca się ciążą
(5)

Choć ciąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety, nie zawsze jednak idzie w parze z kwitnącym wyglądem czy dobrym samopoczuciem. A przecież także w czasie ciąży  kobieta powinna czuć się kobieco i wyglądać seksownie. Jest na to sposób.

Reklama

Na pomoc skórze

Brzuch. To on pierwszy kojarzy nam się z ciążą. Na dziewięć miesięcy staje się bezpiecznym schronieniem dla naszego dziecka. Jednak po ciąży skóra  na brzuchu często staje się mało elastyczna i widać na niej rozstępy. Aby tak się nie stało powinnyśmy zadbać o nią w szczególny sposób.

Podstawą pielęgnacji ciała w czasie ciąży jest nawilżanie. Zmiany hormonalne i rozciąganie skóry są przyczyną jej przesuszenia. Dlatego dobrze jest zastosować odpowiednie balsamy nawilżające.

Każdy dzień przynosi zmiany

Ciało ciężarnej kobiety zmienia się każdego dnia. Jednak największe wyzwanie stoi przed skórą piersi i brzucha.  Na jej wygląd wpływają geny, zmieniające się stężenie hormonów oraz czynniki mechaniczne. Wraz z zaokrąglaniem się kształtów przyszłej mamy, jej skóra się rozciąga, co może prowadzić do powstawania rozstępów.  Raz powstałych śladów po popękanej skórze nie da się łatwo usunąć,dlatego warto zadbać o to odpowiednio wcześnie. Jeśli rozstępów nie uda się uniknąć należy zatroszczyć się, aby natychmiast zostały spłycone.  Dobrym sposobem na zwiększenie elastyczności skóry jest uprawianie sportu.

Kluby fitness proponują szeroki wachlarz zajęć dla ciężarnych, np.aerobic w wodzie.To jednak nie wystarczy. Działanie ćwiczeń fizycznych należy uzupełniać stosowaniem odpowiednich kosmetyków.  

Dbaj o piersi

Można powiedzieć, że w czasie ciąży nasze piersi rosną w oczach. Jednak powiększając się z dnia na dzień narażają delikatną skórę biustu na rozciąganie. Może to prowadzić do powstawania rozstępów. Aby nasze piersi pozostały piękne i jędrne wystarczy zastosować kilka prostych rad.

Podczas kąpieli poświęć im parę sekund na doskonale znany masaż wodny, polegający na naprzemiennym polewaniu ciała zimną i ciepłą wodą. Taki zabieg pomoże zachować ich jędrności. Warto sięgnąć także po odpowiednie preparaty przeznaczone do pielęgnacji biustu w czasie ciąży.

Ważnym jest także, aby zadbać o dobranie odpowiedniego biustonosza. Najlepiej sprawdzi się bawełniana bielizna, które będzie podtrzymywać biust. Warto zwrócić także uwagę na grube ramiączka.

fot. panthermedia

Aby nogi były lekkie

W czasie ciąży nasze nogi są dużo bardziej obciążone. Powoduje to słabsze krążenie krwi, a co za tym idzie zatrzymywanie wody w organizmie i obrzęki.  Opuchnięte stopy to ogromny dyskomfort zwłaszcza gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Najlepszym sposobem na zmęczone nogi jest odpoczynek. Powinnyśmy także zadbać o odpowiednie obuwie, które nie będzienadmiernie męczyć naszych stóp. Najlepszym wyborem będą wygodne, miękkie i płaskie buty. Wyjściowe szpilki będą musiały na jakiś czas wrócić do szafy.

Ważne jest także, aby przyszła mama zatroszczyła się o swoją dietę. Kobieta w ciąży powinna pić minimum 2 litry wody dziennie. Należy także rozsądnie używać soli, ponieważ zarówno jej niedobór, tak jak i nadmiar może wpływać na zatrzymywanie się wody w organizmie. Aby zlikwidować uczucie „ciężkich nóg”dobrze jest użyć odpowiednich kosmetyków.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze