Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja skóry zimą

Autorzy: Karina Błaszczyk
Kremy
Fot. ojoimages
Kremy
(5)

Zima to bardzo trudny okres dla naszej skóry, wiele osób ma w tym czasie problemy z jej pielęgnacją. W okresie zimowym zmieniamy garderobę na cieplejszą nakładając na siebie kilka warstw ubrań, powinniśmy również zmienić kosmetyki w okresie zimowym. Skóra również potrzebuje kosmetyku bardziej ochronnego szczególnie, gdy spędzimy dłuższy czas na powietrzu w zimnej temperaturze.

Reklama

Najczęściej problemy ze skórą w okresie zimowym mają osoby, które posiadają cerę suchą, naczyniową, delikatną.
Zimna temperatura bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd ich skóry. Skóra staje się podrażniona szorstka i zaczerwieniona, dlatego tak ważne jest, by pielęgnować ją odpowiednio w tym okresie.

Pielęgnacja zimą:
Bardzo ważne jest odpowiednie oczyszczenie skóry. Do tego celu należy zastosować preparaty bezalkoholowe, najlepiej mleczka i śmietanki kosmetyczne do cery wrażliwej, jeśli nasza cera jest tłusta stosujemy odpowiednie żele do twarzy, które mają mnóstwo aktywnych składników. Demakijaż wykonujemy rano i wieczorem, jest to bardzo ważne dla naszej cery, ponieważ nasza skóra w zimowe dni narażona jest na silne działanie wiatru i mrozu dlatego musimy pamiętać o demakijażu.
Bardzo ważne jest stosowanie kremu na dzień jak i na noc. W zależności od typu cery np. jeśli nasza cera jest tłusta - krem półtłusty, a gdy cera jest sucha, wrażliwa - krem tłusty. Na noc aplikujemy krem odżywczy.

Reklama
(5)
Komentarze