Zaloguj
Reklama

Poród naturalny nie musi być traumą

Autorzy: Natalis Polska
Przygotowanie do porodu
Fot. shutterstock
Przygotowanie do porodu
(0)

Aż 34% kobiet po porodzie ma objawy charakterystyczne dla zespołu stresu pourazowego. Bezpośrednim związkiem jest brak stosowania jakiejkolwiek techniki łagodzenia bólu porodowego.

Reklama

Traumatyczne doświadczenia związane z porodem to wciąż tabu, o którym kobiety mówią niechętnie. Tymczasem ból podczas porodu może sprawić, że będzie to przeżycie równie traumatyczne jak wypadek samochodowy, czy katastrofa lotnicza. Potwierdzili to niedawno izraelscy naukowcy w badaniu opublikowanym na łamach Israel Medical Association Journal.
Negatywne konsekwencje wystąpienia stresu pourazowego po porodzie to częstsze depresje poporodowe oraz niechęć do ponownego zajścia w ciążę.

Żel położniczy Natalis ułatwia bezpieczny poród

Dlatego tak istotne jest, aby propagować sposoby łagodzenia bólu porodowego. To nie prawda, że poród musi boleć, gdyż może zrobić wiele, aby ten ból zminimalizować.
- „Polki mogą już korzystać z najlepszych technik łagodzenia bólu porodowego. Proponujemy produkt nowej generacji – żel położniczy Natalis. Został opracowany w Szwajcarii jako kompleksowa koncepcja dla ułatwienia porodu naturalnego. Mimo lęku i bólu kobieta może poczuć odprężenie.” – mówi Leszek Nowicki z PiękneNarodziny.pl

Jak działa żel położniczy Natalis

Żel położniczy Natalis tworzy warstwę poślizgową w kanale rodnym. Tym samym skraca II etap porodu, który związany jest z najbardziej intensywnym bólem. Dzięki tej technice łagodzenia bólu, poród naturalny jest bardziej przyjazny dla dziecka. Natomiast dla rodzącej dodatkowe korzyści to ochrona narządów rodnych.

Żel położniczy Natalis dostępny jest w szkołach rodzenia, szpitalach, gabinetach ginekologicznych oraz u dystrybutora. W opakowaniu znajduje się 1 sterylna strzykawka jednorazowa, zawierająca 15 ml żelu położniczego, oddzielne opakowania sterylnie z aplikatorem dopochwowym. Cena - 187 zł

Więcej na stronie internetowej dystrybutora www.NatalisPolska.pl

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze