Zaloguj
Reklama

Poznaj naturalne sposoby na podwyższenie poziomu libido!

Problemy łóżkowe u młodych ludzi
Fot. pantherstock
Problemy łóżkowe u młodych ludzi
(5)

Czy bez użycia środków farmakologicznych da się podnieść libido? Oczywiście, że tak! Przeczytaj, jak w sposób naturalny zwiększyć ochotę na seks.

Reklama

Odkryj partnera na nowo

Codzienna rutyna skutecznie gasi płomień pożądania. Wybierz się z partnerem do teatru, kina, na kolację – to pozwoli odkryć ci go na nowo.

Zrezygnuj z używek

Jeśli do tej pory paliłaś, skończ z tym. Palenie papierosów negatywnie wpływa na przepływ krwi do narządów rodnych.

Odpowiednia atmosfera w sypialni

Wystrój, oświetlenie, zapach – to też wpływa na poziom libido. Spraw, by w sypialni unosił się zmysłowy nastrój. Warto używać olejków eterycznych, za najskuteczniejsze afrodyzjaki uważa się aromaty z jaśminu, drzewa sandałowego, pomarańczy, lawendy oraz magnolii i paczuli. 

Sypialnia nie dla dzieci

Sypialnia to azyl twój i partnera, nie wpuszczaj tutaj dzieci.

Spadek libido a zdrowie

Bardzo często spadek popędu seksualnego jest wynikiem zażywanych leków (m.in. na depresję, nadciśnienie). Obniżenie libido może także zwiastować chorobę. Jeżeli zauważyłaś wzrost masy ciała, suchość skóry, a do tego jesteś ciągle zmęczona, może to być problemem z tarczycą. Spadek libido występuje w okresie menopauzy, kiedy dochodzi do zaburzenia równowagi hormonów. Zmniejsza się także, gdy w organizmie kobiety jest za dużo prolaktyny (wysokie stężenie tego hormonu występuje m.in. u karmiących matek, aby zbyt szybko nie doszło do kolejnej ciąży). Czynnikiem, który wpływa na wzrost prolaktyny, jest także przewlekły stres.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Cabot S.: Większy apetyt na seks. Warszawa 2012.

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze