Zaloguj
Reklama

Żele położnicze

Obecność mężczyzny przy porodzie
Fot. medforum
Obecność mężczyzny przy porodzie
(0)

Cały czas większość kobiet decyduje się na poród naturalny. Przyszłe mamy obawiają się jednak bólu porodowego. Obecnie dostępnych jest coraz więcej metod łagodzenia bólu. Są one bezpieczne nie tylko dla przyszłej mamy, ale także dla rodzącego się dziecka. Żele położnicze to jedna z coraz częściej wybieranych metod mających na celu złagodzenie bólu porodowego.

Reklama

Żele położnicze- łagodzenie bólu porodowego

Poród naturalny składa się z trzech podstawowych faz. Faza, w której pojawiają się silne skurcze jest szczególnie bolesna dla kobiet, podobnie jak ta w której na świat przychodzi dziecko. Jest to dla większości kobiet bardzo traumatyczne przeżycie. Położne oraz lekarze ginekolodzy uświadamiają przyszłe mamy, że ból związany z porodem można w dużym stopniu ograniczyć dzięki stosowaniu różnych technik.
Faza porodu, w której nasze dziecko przeciska się przez kanał rodny jest bardzo bolesna, gdyż szyjka macicy kurczy się i rozciąga. Dolegliwość tę pomaga zmniejszyć żel położniczy (dostępne w aptece). Położna aplikuje go w początkowej fazie porodu. Jest on najczęściej bezzapachowy, bezbarwny i może być stosowany u każdej kobiety. Można je stosować podczas porodu w wodzie oraz w stanach po cesarskim cięciu.
Zadaniem żelu położniczego jest zmniejszenie siły tarcia podczas przeciskania się dziecka. W ten sposób dochodzi do zminimalizowania bólu, a ponadto ryzyko uszkodzenia krocza ulega zmniejszeniu. Żele te nie zawierają jakichkolwiek substancji zapachowych czy chemicznych, ich skład jest naturalny. W chwili obecnej rekomendowane są w szpitalach, w gabinetach ginekologicznych, przez położne oraz mamy które urodziły swoje pociechy.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze