Zaloguj
Reklama

Infekcje grzybicze

Przeglądaj w kategorii Infekcje grzybicze:
Reklama

Infekcje grzybicze to problem dotykający nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Te dolegliwości często stanowią smutne następstwo nie dość właściwej pielęgnacji i higieny obszarów intymnych. Działania na tym polu powinny natomiast być traktowane jako fundamentalne, ponieważ infekcje grzybicze nie przyczyniają się jedynie do odczuwania dyskomfortu i gorszego samopoczucia, ale również istotnie wpływają na aspekt emocjonalno-seksualny oraz  powodują obniżenie płodności.

Istnieje pluralizm czynników, wśród których można wymienić choćby przebycie niektórych chorób, noszenie nieodpowiedniej bielizny, przebywanie w miejscach o zróżnicowanych warunkach klimatycznych czy też przygodne kontakty seksualne, mających realny udział w powstawaniu infekcji intymnych.

Należy pamiętać, że infekcje tego rodzaju nie są wyłącznie sprawą osobistą kobiet bądź mężczyzn. Zdrowie intymne partnerów seksualnych zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób podchodzą do kwestii zabezpieczenia się przed zakażeniami niechcianymi patogenami.

Nieprawidłowościami, które najczęściej dotykają kobiet, są grzybice pochwy. Z kolei mężczyźni muszą czasem zmierzyć się z kandydozą penisa. Obydwie przypadłości manifestują się poprzez różne objawy: od odczuwania świądu i suchości poprzez ból narządów płciowych podczas stosunku seksualnego czy problemy z oddawaniem moczu.

Na szczęście takim infekcjom można skutecznie przeciwdziałać, a u tych, którzy się z nimi zmagają, efektywnie leczyć. W dziale znajdują się eksperckie publikacje poruszające powyższe zagadnienia.