Pozostałe
Połóg – dowiedz się, czym jest i ile trwa!
Połóg to niezwykle ważny czas w życiu kobiety. To wtedy następuje cofanie się wszelkich zmian, jakie zaszły podczas trwania ciąży. Warto, żeby młoda mama wiedziała, co będzie działo się z jej organizmem i jak powinna się przygotować. W artykule przedstawiamy najważniejsze informacje.
Pieluchy tetrowe: jaki rozmiar wybrać, jak zakładać i prać?
Pieluchy tetrowe przeżywają ostatnio swój renesans. Swoją popularność zawdzięczają w dużej mierze mamom, którym los naszej planety nie jest obojętny. Pieluszki z tetry są bowiem pieluszkami wielorazowego użytku oraz wielu funkcji. Mogą służyć także jako otulacz, kocyk, myjka, podkład do przewijania, a także moskitiera czy nakrycie głowy w słoneczny dzień. Pieluszki tetrowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na rozdarcia.
Mleko matki – poznaj metody przechowywania!
Mleko matki jest pełne składników odżywczych i przeciwciał, których dzieci potrzebują, aby przeżyć i dobrze się rozwijać. Jednak jego niewłaściwe przechowywanie może zabić te składniki, których trzeba niemowlętom.
Kobiety lżej przechodzą COVID-19 – to przez hormony
Naukowcy uważają, że przed ciężkim przebiegiem COVID-19 chronią żeńskie hormony płciowe. Związki te mają działanie przeciwzapalne, stymulują produkcję przeciwciał oraz wspomagają naprawę komórek nabłonka dróg oddechowych.
- Reklama
Kampania „Odpowiedzialne Rodzicielstwo”
Wystartowała kampania „Odpowiedzialne Rodzicielstwo”, która stanowi rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich Rodziców oraz par, które pragną zostać Rodzicami. Wysoce edukacyjny przekaz został zapewniony dzięki wsparciu wybitnych autorytetów. Kampania powstała pod patronatem merytorycznym Instytutu Matki i Dziecka.
Skoki rozwojowe u niemowlaka i dziecka – czym są i kiedy występują?
Tuż po narodzinach dziecko zaczyna doskonalić i rozwijać zmysły. W kolejnych etapach życia pojawiają się tzw. skoki rozwojowe, które stosunkowo łatwo zauważyć. Co takiego kryje się pod pojęciem skoku rozwojowego? Dlaczego jest tak ważny dla dziecka?
Zespół łamliwego chromosomu X i jego skutki
Zespół łamliwego chromosomu X zaliczany jest do rzadkich chorób o podłożu genetycznym. Przyczyny wystąpienia choroby nadal są nieznane – ciężko jednoznacznie wskazać, co konkretnie wpływa na pojawienie się tej wady genetycznej.
Kolka niemowlęca – objawy, przyczyny, leczenie
Kolka niemowlęca to problem, z którym zmaga się wielu rodziców małych pacjentów – szacuje się, że występuje ona u nawet ponad 25% niemowląt. Kolka wywołuje u niektórych opiekunów wręcz przerażenie, szczęśliwie jednak nie prowadzi ona do żadnych zaburzeń rozwoju dziecka. Skąd bierze się kolka niemowlęca, jakie dolegliwości ją sugerują i co zrobić, gdy wystąpi ona u maluszka?
Dziś ruszyła kampania „Odpowiedzialne Rodzicielstwo”
Mamy przyjemność obejmować patronat nad kampanią „Odpowiedzialne Rodzicielstwo”, która stanowi rzetelne źródło wiedzy dla wszystkich Rodziców oraz par, które pragną zostać Rodzicami.
USG tarczycy – kiedy należy je wykonać?
USG tarczycy stanowi bardzo ważny element diagnostyki chorób endokrynologicznych. Jakie są wskazania do wykonania badania? Co ono pozwala wykryć?
- Reklama
Nowoczesne Położnicze Centrum Symulacji Medycznych w sercu Płocka
O tym, jak ważna jest nauka w nowoczesnych i dobrze wyposażonych szkołach, nie trzeba nikogo przekonywać. Położnice Centrum Symulacji Medycznych to kolejne miejsce, gdzie przyszłe położne będą mogły polepszać swoje umiejętności.
Czym jest priapizm?
Priapizm (zwany również ciągotką) to zaburzenie natury urologicznej, które objawia się długotrwałym – często liczącym wiele godzin – niezwykle bolesnym zwodem członka. Podłożem dokuczliwego schorzenia nie jest podniecenie seksualne, ale inne nieprawidłowości. Priapizm, jak się okazuje, może być niezwykle niebezpieczny dla zdrowia mężczyzny. Czy może on dotyczyć każdego przedstawiciela płci męskiej? Poznaj jego przyczyny i sposoby leczenia.
Zdrowie kobiety w czasie pandemii koronawirusa
W związku z nieprzerwanie panującą pandemią naukowcy przeanalizowali, jak COVID-19 wpływa na zdrowie seksualne i reprodukcyjne wśród kobiet.
Potworniaki – czym są i dlaczego powstają?
Potworniaki (z łac. teratoma) są rodzajem nowotworu powstającego z tzw. multipotencjalnych komórek zarodkowych. Dlaczego powstają? Czy są groźne dla zdrowia i życia?
Życzenia Wielkanocne
Drodzy Użytkownicy,w tym szczególnym czasie, ale też ze względu na obecnie panującą sytuację na świecie, pragniemy życzyć Wam przede wszystkim zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
Wazektomia – czym jest?
Wazektomia jest męskim odpowiednikiem antykoncepcji. Nie jest to jednak antykoncepcja rozumiana w tradycyjny sposób. W tym przypadku jest to zabieg inwazyjny, polegający na podwiązaniu nasieniowodów. Jego efektem jest brak plemników w spermie, co skutkuje niemożnością zapłodnienia.
Jak prawidłowo myć ręce? Jak chronić się przed KORONAWIRUSEM?
W ostatnich dniach cała Polska żyje tylko jednym tematem: KORONAWIRUS. Jak wszyscy dobrze wiemy, ważne jest, aby w tym szczególnym czasie dbać o siebie, unikać tłumów, stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, GIS-u oraz WHO, a także – jeśli tylko się da – zostać w domu. Nie zapominajmy jednak cały czas o tym, że powinniśmy cześciej myć ręce. Jak to zrobić prawidłowo? Spójrzcie na poniższą grafikę.
Bankowanie krwi pępowinowej – krótki poradnik
Każda przyszła mama spotyka się z informacją dotyczącą możliwości bankowania krwi pępowinowej. Jakie są zalety bankowania krwi pępowinowej? A jakie są jej koszty?
Męskie sprawy – Choroba Peyroniego
Choroba Peyroniego to „męskie” schorzenie – dotyka bowiem wyłącznie mężczyzn. Czy choroba jest uleczalna? Jakie są szanse na całkowite wyleczenie?
Jesienne przeglądy u mężczyzn, czyli skąd te problemy z seksem
Zmęczenie? Dodatkowe kilogramy? Zły nastrój? Brak energii? Brak ochoty na seks? Choć te objawy wydają się typowe dla nas podczas przesilenia jesienno-zimowego, to w przypadku mężczyzn nic bardziej mylnego, mogą wynikać z obniżonego poziomu testosteronu. Jak rozpoznać niedobór testosteronu i co robić w sytuacji, kiedy problem dotyczy Twojego bliskiego – radzi ekspert kampanii edukacyjnej „Mój testosteron”, dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach