Zaloguj
Reklama

Zdrowie intymne

Przeglądaj w kategorii Zdrowie intymne:
Reklama

Zdrowie intymne to sfera, która powinna cieszyć się zainteresowaniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ponieważ ma wpływ na wiele niebagatelnych czynników. Utrzymywanie w dobrej kondycji miejsc wrażliwych, a także ich odpowiednia higiena i pielęgnacja to gwarancja komfortu oraz lepszego samopoczucia. Właściwe dbanie o obszary intymne znacząco zwiększa szansę na zabezpieczenie się przed infekcjami o najróżniejszym podłożu, które mogą zostać nabyte przez kobiety bądź mężczyzn między innymi na drodze leczonych chorób, niewłaściwego odżywiania się czy w końcu wskutek przygodnych kontaktów seksualnych.

Kwestia zdrowia intymnego – o ile podnoszona w przypadku kobiet, a u mężczyzn traktowana nieco po macoszemu – jest niezwykle ważna nie tylko w związku z cieszeniem się z własnej seksualności, wpływem na aspekt emocjonalny, zredukowaniem zakażeń dróg moczowo-płciowych, ale również stanowi o płodności u obydwu płci.
Należy również mieć na uwadze, że zdrowie intymne posiada korelacyjny charakter ze zdrowiem innych narządów. Im lepszy jest stan miejsc określanych jako dyskretne, tym  lepiej ma się cały ludzki organizm. I na odwrót: osoba ogólnie dbająca o siebie i płaszczyznę zdrowotną na pewno zauważy pozytywny wpływ tych starań na segment intymności.

Jak dbać o zdrowie intymne? Co pomoże w jego zachowaniu? Na te pytania odpowiedzą lekarze i specjaliści za pośrednictwem eksperckich artykułów opublikowanych w tym dziale