Zaloguj
Reklama

Forum: Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: aborcja (15)

ulubione
 • aborcja
  Treść zablokowana przez moderatora
 • Reklama
 • aborcja

  Do niewiada_ anna!
  To, że usunęłaś ciąże nie masz się czym chwalić, kiedyś być może przemyślisz to co zrobiłaś, przecież masz sumienie.
  Osoby, które najpierw myślą mają określoną liczbę dzieci, wówczas stać ich na ich wychowanie.
  Ty należysz do grupy osób, która najpierw robią, a później, myślą, co zrobić z niechcianą ciążą.
  Jedyne rozwiązanie widzą w aborcji, a to nie prawda.
  Pomyśl tylko, jest tyle osób, które nie mogą mieć dzieci, z chęcią adoptują maleńkie dziecko, te maleńkie dzieci do adopcji idą od zaraz, oczywiście muszą być spełnione warunki.
  Znam dwie rodziny które adoptowały dzieci:
  Pierwszą z nich jest moja kuzynka, Łukasz bo tak ma na imię skończył w tym roku studia, miał miesiąc jak został adoptowany, wspaniały chłopak, nie przewróciło mu się w głowie. Były moment że sytuacja materialna mojej kuzynki była nie do pozazdroszczenia.
  Druga rodzina, najpierw adoptowała miesięczne dziecko, a za trzy lata trzy letnie dziecko.
  Zarówno jedna rodzina jaki druga pragnęli mieć dzieci, na leczenie poszły ogromne sumy pieniędzy.
  Obie rodziny są szczęśliwe, mają to czego pragnęli w swoim dorosłym życiu.
  Ty też, będąc w niechcianej ciąży mogłaś urodzić i uszczęśliwić jakąś rodzinę.
  Ale podjęłaś decyzję o zabiciu maleńkiej bezbronnej istoty.

  A co tyczy się 15 latek, za wcześnie na współżycie, ale jeżeli już uważa, że jest gotowa do współżycia, są środki antykoncepcyjne. Dlaczego ich nie stosują, ano najpierw robią, a później myślą.

  Alicja

 • aborcja
  Gość

  We wcześniejszym wątku napisałam droga Alicjo o moich osobistych doświadczeniach z adopcją i nie wmówisz mi, że te dzieci zawsze trafiają do dobrych rodzin. Rzeczony chłopiec jest tak zaniedbany, że ma czarne od próchnicy zęby, a nikt nie interweniuje. Sama zgłaszałam sprawę, jednak wg opiekunki środowiskowej jest ok. Próbuję jedynie nawiązać z wami, przeciwnikami dyskusję na temat braku realnego wsparcia dla kobiet, które są w takiej sytuacji. A dla Twojej informacji starałam się stosować metodę kalendarzykową, czyli ponoć najlepszą, bo zupełnie bezinwazyjną dla kobiety, ale nie mam wystarczająco ustabilizowanej gospodarki hormonalnej i wszystko diabli wzięli. Chwalę się? A gdzież ty tu odczytałaś pochwałę dla mojego czynu? Chciałam dać jedynie do zrozumienia osobie, która założyła wątek, że nie jest osamotniona z tym, przez co przechodzi, do niej bardziej było skierowane to wyznanie, nie do was. I powtarzam, nie wystarczy, że będziecie zaszczuwały dziewczyny w necie. Jeśli chcecie działać, to załóżcie jakąś organizację, która pomoże tym dziewczynom i kobietom wybrnąć z sytuacji, zapewni np. pomoc przy pilnowaniu dziecka, coby owa kobieta mogła pójść na nie zapracować. A pisanie, że 15 lat to nie czas na seks jest dla mnie oczywiste, jednak biorąc pod uwagę jak wyglądają realia, to nie wystarczy powiedzieć " nie wolno". A adopcja dodatkowo jest również trudną sprawą dla kobiet, ponieważ i tak zostaną one wyklęte środowiskowo, bo wszyscy o ciąży zdążą się dowiedzieć, a jak już wcześniej wspomniałam, chodzi tutaj również o zachowanie tajemnicy. Poza tym, jeśli Ci wszyscy wspaniali wg ciebie ludzie tak pragną mieć dzieci, to czemu nie biorą do adopcji tych już troszkę starszych dzieciaków, np. 5 letnich? Domy dziecka przepełnione, oni pragną mieć dziecko, więc w czym problem? Taki dzieciak jest mniej wart?

 • Reklama
 • aborcja
  Gość 2012-09-14 17:00:42
  Sa srodki antykoncepcyjne, lecz dostepnosc leku na reumatyzm sprawia, ze nie troszcza sie kobiety o srodki anty.


  Każda antykoncepcja hormonalna (np. pigułki antykoncepcyjne, plastry, itp.) może spowodować śmierć dziecka w początkowej fazie rozwoju: ponieważ w przypadku, gdy komórka jajowa zostanie uwolniona (co może się zdarzyć także przy stosowaniu antykoncepcji zgodnie z zaleceniami) i gdy dochodzi wtedy do poczęcia, to poczęte dziecko nie ma szans na przeżycie ze względu na to, że gestageny zawarte w tych produktach powodują zmiany w błonie śluzowej macicy, przez co uniemożliwiają mu dalszy rozwój i wtedy dziecko ginie w początkowym etapie swojego rozwoju.

  Więc używanie antykoncepcji może jak najbardziej spowodować to, że będzie się rodzicami, tylko, że martwych dzieci, których śmierć samemu się spowodowało przez używanie antykoncepcji. Taka możliwość spowodowania śmierci poczętego dziecka jest wpisana w sam mechanizm działania antykoncepcji hormonalnej.


  Tutaj o działaniu poronnym tzw."pigułki po": gdy nie zadziała mechanizm blokujący owulację lub gdy po prostu pigułka zostanie przyjęta w czasie owulacji lub po niej, to komórka jajowa wędruje w jajowodzie - i kiedy dochodzi do poczęcia się dziecka, to tzw. "pigułka po" tak zmienia błonę śluzową macicy, że zagnieżdżenie dziecka będącego na embrionalnym etapie rozwoju staje się niemożliwe i nienarodzone dziecko nie ma szans na przeżycie, i umiera.


  Nie wspominając już o różnego rodzaju spiralach (te bez hormonów i te z hormonami) itp., które również powodują śmierć poczętych dzieci.

  W przypadku środków plemnikobójczych, to istnieje możliwość spowodowania przez spermicydy zmian w strukturze DNA plemników (jest również możliwość uszkodzenia komórki jajowej), co w przypadku poczęcia się dziecka, może skutkować jego śmiercią, np. przez niemożliwość jego implantacji.

  Ponieważ niektóre prezerwatywy są nasączone środkami plemnikobójczymi i choć one uszkadzają plemniki, to jednak nie wszystkie i nie na tyle, żeby mimo wszystko nie mogło dojść do poczęcia się dziecka. Z kolei docierający płyn nasienny zmieszany z tą chemią uszkadza komórkę jajową. Zdarza się, że mimo daleko idących uszkodzeń dochodzi do zapłodnienia, czyli zaistnienia Nowego Człowieka (pomimo użytej prezerwatywy - w końcu nie bez powodu dodają te środki). Ale ze względu na niewydolności spowodowane tymi uszkodzeniami, Nowy Człowiek ma nikłe szanse przeżycia i z zasady umiera w ciągu 1-2 tygodnia od poczęcia, zanim dotrze do jamy macicy, lub wkrótce potem. Wtedy nie ma możliwości żeby się zorientować, czy doszło do poczęcia się dziecka i - na skutek własnych działań - spowodowania śmierci tego dziecka.

  Oczywiście działanie poronne tych różnych form antykoncepcji będzie występować również przez jakiś czas po zakończeniu ich stosowania. - I to, że po odstawieniu różnych rodzajów form antykoncepcji będzie nadal utrzymywało się ich działanie poronne, dotyczy większości rodzajów form antykoncepcji.

  A w nawiązaniu do działania poronnego różnych form środków antykoncepcyjnych, które utrzymuje się również po zakończeniu ich stosowania, podam tutaj kilka przykładów dotyczących skutków ubocznych stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych (tabletki, plastry, zastrzyki), które po zakończeniu ich stosowania są przyczyną poronień.

  Jedną z konsekwencji stosowania antykoncepcji hormonalnej jest niemożność donoszenia ciąży i wczesne poronienie, albo z kolei mniej lub więcej trwała niepłodność wtórna, często związana z poważnymi, niekiedy nieodwracalnymi uszkodzeniami krypt szyjki macicy. (Jednym z mechanizmów działania antykoncepcji hormonalnej jest działanie uszkadzające krypty górnej części szyjki macicy, gdzie powstaje wydzielina śluzowa dni płodności)

  Wśród wielu innych, często bardzo poważnych dalszych skutków ubocznych stosowania tabletki wymienić należy trudne do wykrycia infekcje chlamydiami, które w przypadku poczęcia przechodzą na płód – z wszystkimi groźnymi dla życia tego konsekwencjami, np. w postaci zapalenia płuc, zakłóceń w oddychaniu, wylewami do mózgu. Natomiast zakażenia endometrium tymi bakteriami są przyczyną niemożności implantacji poczętego dziecka będącego na embrionalnym etapie rozwoju i wtedy nienarodzone dziecko nie ma szans na przeżycie, i umiera.

  W przypadku nierzadkich poczęć pomimo stosowania środków hormonalnych, można stwierdzić mutacje i uszkodzenia kodu genetycznego dziecka. Powoduje to anomalie u dzieci poczętych mimo stosowania środków hormonalnych.
  Nadmienię, że Narodowy Instytut Zdrowia USA podaje, iż jedną z najczęstszych przyczyn wczesnych poronień są problemy chromosomowe uniemożliwiające dziecku prawidłowy rozwój. Osobiście nie znam oszacowań odnośnie tego, jak długo po zakończeniu stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować mutacje i uszkodzenia kodu genetycznego poczętego dziecka.


  Antykoncepcja hormonalna sprowadza wielorakie skutki uboczne i powikłania, kończące się niekiedy śmiercią pacjentki. Zakłócenia powodowane tabletką dotyczą w zasadzie każdego narządu. Szczególniej jednak wyrażają się one w ponad 30 szczegółowiej opisanych zespołach chorobowych, przyczynowo związanych z jej stosowaniem.

  Odnośnie zdrowia kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, to szczególnie szkodliwie i groźnie dla życia kobiety wyraża się działanie antykoncepcji hormonalnej na układzie naczyniowo-krążeniowym. Zwiększa ona znacznie ryzyko choroby zakrzepowej i skłonność do powstawania zatorów oraz wylewów krwi do mózgu. Wszystkie te realne skutki prowadzą do wzrostu umieralności.

  Antykoncepcja hormonalna może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, co zagraża wylewem krwi do mózgu, nawet u kobiet młodych.

  Z innych schorzeń związanych przyczynowo ze stosowaniem środków hormonalnych, wymienić należy powstawanie nowotworów, zwłaszcza narządów rodnych, szyjki, trzonu macicy, jajowodów, gruczołu piersiowego, skóry. Groźny bywa nowotwór wątroby, gdyby uległ pęknięciu, co może zagrażać wykrwawieniem.
  Innym ze skutków ubocznych są poważne schorzenia oczu (m.in. zakrzepowe zapalenie siatkówki; itd.). Zdarzają się przypadki całkowitej utraty wzroku.

  A wreszcie stosowanie środków hormonalnych zapobiegających ciąży niezwykle sprzyja rozwijaniu się i upowszechnianiu współczesnego 'trądu' w postaci choroby AIDS [HIV] – całkiem niezależnie od uprawiania seksu. Wiąże się to z anty-immunologicznym działaniem.
  Ostatnia edycja:
 • aborcja
  Treść zablokowana przez moderatora
Reklama
Zobacz inne dyskusje