Forum: Infekcje intymne
Temat: antybiotyki doustne a karmienie piersią (2)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/antybiotyki-doustne-a-karmienie-piersia/watek/1012742/1.html#p1012742https://www.forumginekologiczne.pl/forum/antybiotyki-doustne-a-karmienie-piersia/watek/1012742/1.html antybiotyki doustne a karmienie piersią Gość
Dzień dobry,
Od porodu męczę się z różnymi komplikacjami intymnymi (ropień w miejscu szycia krocza, liczny ziarniny w miejscu blizny, długie upławy). Od porodu minęło 6 miesięcy a nadal borykam się z infekcjami intymnymi i żółtymi upławami. Stosowałam już 5 antybiotyków, ale żadnej nie wyleczył moich dolegliwości. Udało się do tej pory zwalczyć Enterococcus feacalis, teraz stosuję antybiotyk w celu zwalczenia E.coli. Cały czas przepisywano mi antybiotyki w postaci robionych globulek dopochwowych, tłumacząc to tym że w czasie karmienia nie można bezpiecznie podać antybiotyku innego niż Augmentin. W odpowiedzi na ostatnie leczenie globulkami z gentamycyną pojawił się w pochwie potężny stan zapalny - ogromny ból, szczypanie, zaczerwienienie i ranki. Od kilku dni nie jestem w stanie włożyć kolejnej globulki a nawet oddanie moczu wiąże się z potwornym bólem. Czy w takiej sytuacji można zastosować lek doustny? Mój lekarz ginekolog chce zastosowac kolejne globulki z innym antybiotykiem ale ja boję się że to rozwiązanie znów będzie nieskuteczne. Zresztą obecnie nie jestem w stanie zaaplikować żadnej tabletki do pochwy. Badanie mikrobiologiczne wykazało ze bakteria jest wrażliwa na gentamycynę, cefuroxym, trimethoprim i ciprofloksacynę. Bardzo proszę o poradę.. Znalazłam informację w bazach TOXNET i e-lactancia że te antybiotyki sa bezpieczne dla dziecka, ale dlaczego w takim razie ginekolog tak bardzo wzbrania się przed ich zastosowaniem? - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/antybiotyki-doustne-a-karmienie-piersia/watek/1012742/1.html#p1013969https://www.forumginekologiczne.pl/forum/antybiotyki-doustne-a-karmienie-piersia/watek/1012742/1.html antybiotyki doustne a karmienie piersią
Pomimo danych dostępnych na stronach internetowych, czy wyników badań zagranicznych proszę pamiętać, że ginekologa obowiązuje polskie prawo. Jeżeli charakterystyka produktu leczniczego, zabrania podawania leku w okresie laktacji to lekarz naraża się na konsekwencje prawne, w razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych.
Warto pamiętać, że istnieje możliwość odciągania i wylewania mleka w trakcie terapii i po jej zakończeniu, aż do momentu eliminacji leku z organizmu. W tym czasie karmi się dziecko pokarmem sztucznym. Jest to najbezpieczniejsze wyjście z sytuacji.
Z powyżej wymienionych leków wybrałabym cefuroxym. Lek z grupy cefalosporyn dostępny w postaci doustnej, wydzielany w niewielkiej ilości do mleka kobiecego.Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- Gość
- Scratching endometrium
Witam miałam przeprowadzony scratching endometrium zaraz po zabiegu miałam 3 dni...
- test ciązowy
Witam, czy pojawienie się drugiej kreski na teście ciążowym na drugi...
- Brak okresu
Witam. Mam 42 lata... I od 3 miesięcy... Nie pojawia się okres.... I na pewno to nie...
Forum: Niepłodność
- Tematy:
- infekcje pochwy