Opiszę moją sytuację… Kilka dni temu z żoną kochaliśmy...
Forum: Infekcje intymne
Temat: Badanie palpacyjne - potrzebne tylko na 1. wizycie? (2)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/badanie-palpacyjne-potrzebne-tylko-na-1-wizycie/watek/941749/1.html#p941749https://www.forumginekologiczne.pl/forum/badanie-palpacyjne-potrzebne-tylko-na-1-wizycie/watek/941749/1.html Badanie palpacyjne - potrzebne tylko na 1. wizycie? Gość
Witam,
przeczytałam, że poza pierwszą wizytą u danego ginekologa (bo wiadomo, że inny nie ma już tych informacji) nie ma potrzeby i wskazań do wykonywania badania dwuręcznego (wiadomo, że niezbyt komfortowego). Mój ginekolog na 2. wizycie u niego rzeczywiście na fotelu przeprowadził już tylko cytologię (+ oczywiście obejrzał czy nie ma widocznych zmian) i USG przezpochwowe.
Chciałabym wiedzieć czy rzeczywiście mam już to badanie z głowy, bo nie lubię go, a rzeczywiście z dostepnych informacji można wywnioskować, że po jednorazowej ocenie (czy nie ma tyłozgięcia,pozycja jajników itd) nie ma już potrzeby i wskazań by to powarzać skoro wykonuje się cytologię i usg przezpochowe.
Będę wdzięczna za odpowiedź. - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/badanie-palpacyjne-potrzebne-tylko-na-1-wizycie/watek/941749/1.html#p942253https://www.forumginekologiczne.pl/forum/badanie-palpacyjne-potrzebne-tylko-na-1-wizycie/watek/941749/1.html Badanie palpacyjne - potrzebne tylko na 1. wizycie?
W skład badania ginekologicznego wchodzi zarówno badanie we wzierniku jak i badanie dwuręczne zestawione. Część ginekologów pomija ten etap badania, korzystając z badania dodatkowego jakim jest ultrasonografia, jednak jak sama nazwa wskazuje jest to badanie dodatkowe, które nie powinno na stałe zastępować badania ginekologicznego. Nie jest ono też dostępne w każdym gabinecie ginekologicznym. Badanie dwuręczne zestawione nie musi być przeprowadzane na każdej wizycie, jednak pozwala ono ocenić ruchomość narządu rodnego, konsystencje stwierdzanych zmian oraz jeżeli pacjentka przychodzi do ginekologa z powodu podejrzenia zapalenia przydatków, niewyjaśnionych bólów brzucha jest pomocne w postawieniu rozpoznania. Być może pani lekarz nie będzie go wykonywał na każdej wizycie, jednak nie ma takich ogólnych zaleceń aby tylko przy pierwszym kontakcie z pacjentką wykonywać badanie zestawione a w czasie kolejnych wizyt już nie.
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- Gość
- Ryzyko zapłodnienia
- Nie rozumiem o co chodzi
Witam !! Z aplikacji wynika że dni płodne mi się wczoraj skończyly...
- Antykoncepcja a ciąża
Stosuje antykoncepcję w formie plastrów Evra już od trzech lat....
Forum: Antykoncepcja - Odstawienie tabletek
Witam .Wizytę u lekarza mam za tydzień lecz przestałam brać tabletki gdyz...
Forum: Antykoncepcja
- Tematy:
- infekcje pochwy