Robiłam ostatnio badania krwi i mam problem z interpretacją. TSH: 4,730 mU/lFT4:...
Forum: Infekcje intymne
Temat: Nystatyna a probiotyk + nadżerka (2)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/nystatyna-a-probiotyk-nadzerka/watek/1016065/1.html#p1016065https://www.forumginekologiczne.pl/forum/nystatyna-a-probiotyk-nadzerka/watek/1016065/1.html Nystatyna a probiotyk + nadżerka Gość
Witam. Czy po kuracji nystatyną zalecany jest dopochwowy probiotyk i czy mogą to być globułki GIneintima? Pytałam lekarza o konieczność stosowania probiotyku po zakończeniu kuracji, ale powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Dodam, że infekcja tym razem jest niewielka.
Mam jeszcze pytanie odnośnie nadżerki. Lekarz powiedział, że jako że nie mam ukończonych jeszcze 25 lat będę musiała odpłatnie wykonać badanie cytologiczne. Czy usuwanie nadżerki w takim przypadku tez jest płatne? Fakt, że jestem nieródką sprawia, że nie powinna ona być "wypalona"? I czy te wszystkie historie o bolesności zabiegów związanych z usuwaniem nadżerki są prawdziwe? Strasznie się tego boje. Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź. - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/nystatyna-a-probiotyk-nadzerka/watek/1016065/1.html#p1017725https://www.forumginekologiczne.pl/forum/nystatyna-a-probiotyk-nadzerka/watek/1016065/1.html Nystatyna a probiotyk + nadżerka
Zakażenie grzybicze nie zmienia poziomu pH w pochwie, więc część osób uważa, że zastosowanie probiotyków nie jest potrzebne. Jednak zmniejszenie ilości pałeczek Lactobacillus predysponuje do infekcji drożdżakami, jak również do wystąpienia bakteryjnej waginozy.
GINEintima Tabletki dopochwowe ActiCand®30 zawierają 2 szczepy pałeczek kwasu mlekowego, występujące naturalnie wśród polskich kobiet. W ich składzie znajdują się także prebiotyki przyspieszające fazę kolonizacji pochwy. Można, więc zastosować ten preparat.
Granica wieku 25 lat w przypadku cytologii stosowana jest w związku z Programem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Obejmuje on kobiety w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie miały pobranej cytologii. Jednak kobiety, które nie kwalifikują się do tego programu mogą bezpłatnie wykonać cytologię w ramach porady u ginekologa, który ma podpisaną umowę z NFZ.
Przed leczeniem nadżerki najlepiej, aby miała Pani wynik cytologii i kolposkopii. Nie zawsze obecność erytroplakii, bo tak nazywa się widziane przez ginekologa zaczerwienienie na szyjce macicy wymaga leczenia. Powyższe badania pozwalają rozróżnić przypadki fizjologicznie występującej ektopii, czyli przemieszczenia się nabłonka gruczołowego z kanału szyjki na jej tarczę, od nadżerki prawdziwej, będącej ubytkiem nabłonka wywołanym przewlekłym zapaleniem, stanami przedrakowymi czy nowotworem. Jedynie przy niepodejrzanych onkologicznie wynikach można zastosować metody niszczące tkanki. Wskazaniem do leczenia zabiegowego z użyciem metod destrukcyjnych, są nawracające infekcje lub obfite śluzowe upławy. W przypadku nieprawidłowego wyniku cytologii i kolposkopii stosuje się biopsję lub różne metody wycięcia zmian, umożliwiające ocenę tkanek pod mikroskopem (badanie histopatologiczne).
Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z nieodpłatnego leczenia to warto zgłosić się do Poradni Patologii Szyjki Macicy. Niestety nie wszystkie metody leczenia są bezpłatne – laseroterapia.Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- Gość
- Interpretacja wynikówForum: Kobieta i zdrowie
- brak krwawienia z odstawienia
witam, mam 46 lat o 5 lat stosuje krazek adaring, w tym miesiacu po raz pierwszy nie...
- Test owulacyjny
Witam. Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy te testy owulacyjne są...
- czy mam hsv? interpretacja wyników
czy jestem nosicielką wirusa hsv? proszę o interpretację wyników...
Forum: Infekcje intymne
- Tematy:
- infekcje pochwy