Z infekcjami mecze sie juz około 10 lat. Przeczytałam już chyba na ten temat...
Forum: Kobieta i zdrowie
Temat: pajaczki (3)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pajaczki/watek/539652/1.html#p539652https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pajaczki/watek/539652/1.html pajaczki
Kochani forumowicze, moze wy mi cos dorazicie bo już nic na mnie nie działa, w okresie ciaży i do tej pory zreszta mój stan nóg znacznie sie pogorszył- tzn dostałam mnóstwo pajaczków i widze że pojawiaja sie tez zielone "linie" które kiedys zamieniają sie w zylaki- jestem przerazona bo maści na mnie nie działaja a poza tym wiem ze pajączki już nie znikna, jak to chociaż wjakims stopniu zachamować??? Pomocy, a dodam że u mnie w rodzinie wiele kobiet ma ten problem
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pajaczki/watek/539652/1.html#p539656https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pajaczki/watek/539652/1.html pajaczki
Zasada jest jedna: im wcześniej zgłosimy się do specjalisty flebologa, tym szybciej pozbędziemy się kłopotu: pajączków lub żylaków. Niestety, jedynie ok. 1/4 chorych podejmuje leczenie, a duża część z nich zwraca się do lekarza dopiero, gdy choroba żył jest już mocno zaawansowana. Tymczasem operacja to dziś ostateczność, pojawiło się bowiem wiele nowoczesnych (bądź ulepszonych) metod nieinwazyjnego, łagodnego leczenia.
Jak powstają żylaki?
Główną przyczyną są, niestety, geny. Żylaki to pogrubione, poskręcane i zmienione chorobowo odcinki żył powierzchownych. Są wyczuwalne i widoczne przez skórę. W pewnym momencie dochodzi do niewydolności zastawek żylnych. Powstaje tzw. refluks, czyli cofanie się krwi. Skutkiem jest zastój żylny i wzrost ciśnienia w naczyniach. Ścianki żył na skutek zbyt małej ilości tlenu i nadmiernej ilości toksyn ulegają osłabieniu i się odkształcają. Choć istnieje wiele skutecznych metod terapii żylaków, o zdrowie nóg warto zadbać jak najwcześniej. Przede wszystkim bądź w dobrej formie fizycznej. Długie spacery, jazda na rowerze czy pływanie (pobudza krążenie żylne, zmniejsza obrzęki) z pewnością wyjdą twoim nogom na zdrowie. Pamiętaj o tym szczególnie wówczas, gdy twoja mama i babcia cierpiały z powodu niewydolności żylnej.
Objawy niewydolności żylnej:
1. Obrzęk kończyn dolnych – najbardziej widoczny wieczorem.
2. Częste kurcze łydek.
3. Uczucie ciężkości nóg.
4. Nagłe pojawienie się na nodze bolesnej opuchlizny, która przybiera kolor sinoczerwony.
5. Pajączki. Często poprzedzają chorobę żył.
Terapia światłem
Lasery i systemy IPL (Intensywne Źródło Światła) to dwie z częściej stosowanych metod usuwania zmian naczyniowych na nogach. Metoda jest w pełni skuteczna jedynie wtedy, gdy układ głównych żył funkcjonuje prawidłowo.
Dla kogo: To idealna metoda dla osób, które chcą się pozbyć pajączków lub pojedynczych większych naczyń żylnych (do 7 mm średnicy).
Zabieg: Po ocenie stanu żył lekarz wybiera laser i ustawia odpowiednie parametry wiązki światła. Najczęściej zabieg wymaga chłodzenia skóry (specjalny żel, strumień zimnego powietrza lub ciekły azot). Bezpośrednio po zabiegu pojawia się rumień i obrzęk (utrzymuje się od kilku godzin do 2–3 dni). To pożądana i prawidłowa reakcja, bo świadczy o tym, że laser trafił w żyłę. W dniu zabiegu nie powinno się intensywnie ćwiczyć ani korzystać z sauny, solarium i gorących kąpieli. Przez miesiąc po terapii nie wolno się opalać.
Przeciwwskazania: Ciąża, cukrzyca, padaczka lub aktywna choroba skóry czy żył, choroba nowotworowa, stosowanie leków fotouczulających lub obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryny), świeża opalenizna.
Powikłania: Do najczęstszych należą siniaki, przebarwienia (znikają po ok. 2 tygodniach), poparzenia.
Wady: Ból, nieskuteczność w zamykaniu większych żył (powyżej 7 mm).
Zalety: Nieobciążające postępowanie pozabiegowe, bezinwazyjność.
Czas: Od kilkunastu minut do ok. godziny (w zależności od liczby naczynek).
Koszt leczenia: 150–500 zł (zależy od liczby impulsów) - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pajaczki/watek/539652/1.html#p539660https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pajaczki/watek/539652/1.html pajaczki
Nadmierne opalanie nie jest wskazane przy problemach z krążeniem. Jak najczęściej ochładzaj nogi zimną lub letnią wodą. Na wakacjach korzystaj z uroków plaży i wieczorem przechadzaj się brzegiem morza lub jeziora. Możesz tę trasę również przebiec, bo ruch to kolejny sprzymierzeniec zdrowych nóg.
Największym wrogiem pięknych nóg są jednak używki. Koniecznie ogranicz alkohol, kawę i papierosy. Nie zaszkodzi również, jeżeli rzadziej założysz szpilki. Pozwól zrelaksować się twoim nogom. Stosuj masaże i maści, które są dostępne w aptekach bez recepty. Jak najczęściej odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry.
Bardzo dobre są chłodzące żele sama je stosuję. - Gość
- Uporczywe infekcjeForum: Infekcje intymne
- Orgametril a wystąpienie miesiączki
Stosuję lek 2 razy dziennie od 17-25 dnia cyklu, po jakim czasie pojawi się...
- Kiedy moja córka dostanie MNIEJ WIECEJ okres?
Witam. Moja córka ma 11 lat. Niedawno zaczęłam z nią rozmawiać na...
Forum: Nastolatki
- Tematy:
- zdrowie
- lifestyle
- kobieta
- zdrowe odżywianie