Jestem mama 2, 2x poród cc, po drugim cc ginekolog oznajmiła ze jestem bardzo...
Forum: Infekcje intymne
Temat: Pęknięcia na wargach sromowych (2)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pekniecia-na-wargach-sromowych/watek/977475/1.html#p977475https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pekniecia-na-wargach-sromowych/watek/977475/1.html Pęknięcia na wargach sromowych
Witam, od pół roku zmagam się z dolegliwym problemem. Byłam już z tym u ginekologa i powiedziała mi, że to opryszczka, brałam przez miesiąc tabletki i 2 tygodnie stosowałam maść tak jak zaleciła ginekolog. Jednak nie pomogło, ranki nadal występują, są małe i najczęściej występują w tych samych miejscach, w górnej okolicy łechtaczki i obok odbytu. Zmieniłam już płyn do higieny intymnej, staram się nie nosić koronkowej bielizny, a mimo wszystko one nawracają. Nie pozwalam się także dotykać chłopakowi palcami ani ustami. Nie mam już pojęcia czym mogą być spowodowane, proszę o jakąś poradę.
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pekniecia-na-wargach-sromowych/watek/977475/1.html#p978037https://www.forumginekologiczne.pl/forum/pekniecia-na-wargach-sromowych/watek/977475/1.html Pęknięcia na wargach sromowych
Zmiany o typie opryszczki mają charakter ostry, czyli pojawiają się i znikają, nie występują na stałe. Infekcja pierwszorazowa zwykle jest dłuższa i mogą jej towarzyszyć: gorączka, złe samopoczucie, powiększenie lokalnych węzłów chłonnych, trudności w oddawaniu moczu. Całkowity czas od pojawienia się pęcherzyków, poprzez ranę i wygojenie strupka trwa nawet do 3 tygodni. Kolejne infekcje zwykle mają mniejsze nasilenie i są krótsze. Powinna Pani sprawdzić, czy nie ma innej przyczyny opisywanych ranek. Podobne objawy do opryszczki może dawać półpasiec, czyli zarażenie wirusem VZV, takim jak w przypadku ospy wietrznej.
Warto udać się na konsultację dermatologiczną. Dermatozy sromu, w tym wyprysk alergiczny, mogą przebiegać również z tworzeniem nadżerek. Do tego czasu warto podjąć środki eliminujące ryzyko podrażnień i alergii: kąpiel pod prysznicem, a nie w wannie, mycie 1-2 razy na dobę, nie częściej, bielizna bawełniana lub jedwabna, najlepiej w jasnych kolorach, gdyż barwniki mogą uczulać, pranie jej od razu po zakupie w nieenzymatycznym proszku do prania, spanie bez bielizny, korzystanie z białego papieru toaletowego, unikanie mydeł oraz korzystanie z łagodnego płynu do higieny intymnej. Warto także do minimum ograniczyć stosowanie wkładek higienicznych i podpasek. Jeżeli zmianom towarzyszy świąd to często stosuje się leczenie objawowe, w tym leki antyhistaminowe. Jeżeli przyczyną nie jest infekcja to dolegliwości zmniejszają stosowane miejscowo glikokortykosteroidy.
GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtectionTM posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Żel zawiera składniki najwyższej jakości dobrane przez lekarzy ginekologów w oparciu o aktualną wiedzę i badania tak, by zminimalizować ryzyko podrażnień i uczuleń. Żel może być stosowany przez wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, także przez kobiety w okresie ciąży i laktacji, podczas menstruacji oraz menopauzy.Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- Gość
- Ryzyko po 2cc - poródForum: Operacje i zabiegi
- Nagłe zatrzymanie spadku beta hcg po poronieniu samoistnym
Dzień dobry. Nie wiem w sumie co robić....Zacznę od tego, że staramy...
- Ciąża??
Dzień dobry. 4.05.2022 miałam miesiączkę, stosunek z partnerem odbyłam...
- Tabletki antykoncepcyjne i tabletka dzień po
Witam.25.05 przyjęłam tabletkę Dzień Po Ellaone (zapomniałam...
- Tematy:
- infekcje pochwy