Czy to możliwe, abym po tabletce ellaone miała 3-dniowy okres? Mój okres...
Forum: Infekcje intymne
Temat: Zakażenie HPV. Stały partner. Czy będzie kolposkopia? Czy będziemy musieli się zabezpieczać? (4)
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html#p980586https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html Zakażenie HPV. Stały partner. Czy będzie kolposkopia? Czy będziemy musieli się zabezpieczać? Gość
Witam,
Mam 24 lata
dostałam wyniki cytologii i mam podejrzenie infekcji HPV z możliwością CIN1.
Kolposkopia jest konieczna czy nie?
Jeśli okaże się, że mam HPV to co dalej jeśli chodzi o stosunki z partnerem?
Jestem pewna jego i swojej wierności, jesteśmy ze sobą od roku. Więc najpewniej, jeśli to HPV to obydwoje już mamy/mieliśmy.
Spotkałam się gdzieś z tym, że w czasie leczenia (ale przecież HPV się nie leczy) należy stosować przez 6msc prezerwatywy. Bardzo byśmy tego nie chcieli, bo źle to wplywa na naszą bliskość.
Spotkałam się z tym tylko w 2 czy 3 miejscach a czytałam ogrom... - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html#p981955https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html Zakażenie HPV. Stały partner. Czy będzie kolposkopia? Czy będziemy musieli się zabezpieczać?
CIN, czyli śródnabłonkowa neoplazja rozpoznawana jest na podstawie badania histopatologicznego, a nie na podstawie cytologii. Pani wynik powinien więc zawierać więcej informacji (ASC, LSIL...).
Może Pani wykonać test w celu wykrycia wysokoonkogennych wirusów HPV. Natomiast badanie kolposkopowe stanowi metodę weryfikacji nieprawidłowych wyników cytologicznych. Pozwala ocenić czy kolejnym krokiem jest postawa wyczekująca czy pobranie wycinków.
Na razie nie ma leku, który pozwoliłby pozbyć się wirusa HPV. Większość infekcji zwalcza sam układ odpornościowy człowieka. Im kobieta jest młodsza, tym szansa na to jest większa. Nawet 80% młodych kobiet eliminuje wirusa z organizmu w ciągu kilku lat.
Badanie w kierunku HPV z genotypowaniem może również wykonać Pani partner. Jest prawdopodobne, że u niego również potwierdzi obecność wirusa.
Prezerwatywy zmniejszają ryzyko zakażenia, jednak nie są 100% ochroną przed wirusem HPV. Do zakażenia może także dojść przy kontakcie ze skórą lub błoną śluzową niepokrytą prezerwatywą.Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html#p982809https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html Zakażenie HPV. Stały partner. Czy będzie kolposkopia? Czy będziemy musieli się zabezpieczać? Gość
Jeżeli jednak obydwoje mamy już HPV, to czy musimy używać prezerwatyw?
Chyba nic to nie da a jedynie zburzy nasze życie intymne... - https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html#p984766https://www.forumginekologiczne.pl/forum/zakazenie-hpv-staly-partner-czy-bedzie-kolposkopia-czy-bedziemy-musieli-sie-zabezpieczac/watek/980586/1.html Zakażenie HPV. Stały partner. Czy będzie kolposkopia? Czy będziemy musieli się zabezpieczać?
W przypadku wykonania badań wirusologicznych Pani miała odpowiedź jakim typem wirusa i o jakiej onkogenności jest zakażona. Wirusy o niskim potencjale onkogennym związane z występowaniem brodawek, kłykcin kończystych to między innymi typy 6 i 11. Te najgroźniejsze wysokoonkogenne: 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68 są odpowiedzialne nie tylko za raka szyjki macicy, ale także raka prącia.
Zwykle organizm sam zwalcza infekcję po kilku latach, a w przypadku stałego związku po wyleczeniu nie dochodzi do ponownego nadkażania tym samym typem wirusa od partnera. Decyzję o niestosowaniu prezerwatyw powinni państwo podjąć razem po ocenie ryzyka.Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska, pracuje jako ginekolog w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie.
- Gość
- tabletka dzień po
- Ciemna plamka
Dzień dobry, ostatnio zauważyłam ciemna plamka na wargach sromowych. Co to...
- Ciąża
Witam, stosunek 8 i 13 grudnia, skąpy okres 17 grudnia, beta 23 stycznia
- Krwawienie śródcykliczne
Witam pojawiło mi się krwawienie śródcykliczne przy tabletkach Vines ....
- Tematy:
- infekcje pochwy