Zaloguj
Reklama

Przyczyny utraty lub braku potrzeb seksualnych

Stosunek seksualny
Fot. medforum
Stosunek seksualny
(4)
Brak ochoty na seks
Reklama

Udane życie seksualne, między dwojgiem ludzi, którzy się kochają jest bardzo ważną częścią ich życia. Sytuacja, w której jeden z partnerów nie odczuwa potrzeby bliskości w wielu przypadkach prowadzi do konfliktów.

Brak ochoty na seks - Objawy i przebieg

Zdarza się tak, iż partner/ partnerka nie maja potrzeb seksualnych. Brak bądź utarta potrzeb seksualnych, to inaczej hipolibidemia. Zaliczana jest ona do dość często spotykanych zaburzeń seksualnych. W większości przypadków wymaga ona leczenia, może ona dotknąć zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Pacjenci z hipolibidemią, nie wykazują zainteresowania jakąkolwiek aktywnością seksualną, mają bardzo niski poziom aktywności seksualnej i nie wykazują chęci do zainicjowania kontaktu seksualnego. Co ważne nie są oni zainteresowani partnerem płci przeciwnej ale także i masturbacją.
 
Przyczyny i leczenie hipolibidemii


Przyczyn rozwoju hipolibidemii jest wiele od: biologicznych (różnego rodzaju choroby, zażywanie leków, zaburzenia hormonalne, problemy genetyczne), po psychiczne (stres, nerwica, permanentne zmęczenie, fobie społeczne, problemy do identyfikacji z płcią), partnerskie (rutyna, monotonia w związku, brak atrakcyjności, negatywne nastawienie do partnera/partnerki) czy kulturowe (poglądy religijne, uzależnienie od pornografii oraz przesyt seksem). Każdego pacjenta należy traktować indywidualnie.

Leczenie braku bądź zaburzeń potrzeb seksualnych wiąże się m.in. z włączeniem spotkań z psychoterapeutą (terapie indywidualne, grupowe, małżeńskie) a także z włączeniem leków (pobudzających potrzeby seksualne).
 
 

Piśmiennictwo
Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze