Zaloguj
Reklama

Wypadanie włosów po porodzie

Problemy z włosami
Fot. ojoimages
Problemy z włosami
(5)
Wypadanie włosów po porodzie
Reklama

Każda kobieta powinna w sposób szczególny dbać o swoje zdrowie oraz urodę w okresie ciąży. Nasze ciało zmienia się z każdym dnie, ponieważ zachodzi w nim wiele zmian. Bardzo często przyszłe mamy zgłaszają się do ginekologa bądź dermatologa z zapytaniem jakie witaminy powinny stosować by mieć zdrowe i piękne włosy, paznokcie oraz skórę. Pamiętajmy o tym by nie zażywać suplementów diety nie zaakceptowanych przez lekarza. Warto zainwestować w owoce, warzywa czy świeże soki. Po porodzie bardzo duża ilość młodych mam panikuje gdy zauważa, że traci duże ilości włosów (np. podczas mycia czy wyczesywania ich), jej paznokcie łamią się i rozdwajają a skóra jest sucha i ma przebarwienia. Problem ten znika najczęściej sam do 9go miesiąca po porodzie. W przypadku kobiet, które karmią swoje pociechy piersią dłużej wstydliwy problem, utrzymuje się także dłużej.   Wypadanie włosów związane jest ze zmianami hormonów w organizmie (a dokładnie zbyt dużą ilością prolaktyny). Pamiętajmy także o tym, że wszelkie sytuacje stresowe także przyczyniają się do wydzielania tego hormonu. Dla wielu młodych mam łysienie poporodowe jest problemem bardzo wstydliwym. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to sytuacja przejściowa, która z czasem uleganie zmianie.

Wypadanie włosów po porodzie - Objawy i przebieg

Przyczyny wypadania włosów u kobiet po porodzie i sposoby ich wzmocnienia

Wypadanie włosów, tzw. łysienie poporodowe jest często spotykanym problemem u kobiet. W przypadku większości kobiet w ciąży, włosy stają się cieńsze, bardziej łamliwe oraz delikatne. Podobna sytuacja ma miejsce po porodzie. Dzieje się tak na skutek silnego wahania hormonów w organizmie kobiety (zwłaszcza estrogenów). Bardzo intensywne wypadanie włosów rozpoczyna się najczęściej około trzeciego miesiąca po porodzie. U niektórych kobiet trwa bardzo krótko, u innych znacznie dłużej (dotyczy do głównie matek, które karmią piersią).

W celu wzmocnienia włosów po porodzie, po konsultacji z lekarzem kobieta powinna przyjmować witaminy z grupy B, jeść owoce, warzywa, jaja, świeże ryby oraz produkty zawierające żelazo i cynk. Warto także zainwestować w odżywkę do włosów.  

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze