Zaloguj
Reklama

Żel położniczy łagodzący i skracający ból podczas porodu

Radość z ciąży
Fot. ojoimages
Radość z ciąży
(0)
Żel położniczy
Reklama

Poród zwłaszcza siłami natury to ogromne wyzwanie dla wielu kobiet. Niestety coraz więcej z nich zastanawia się nad operacją cesarskiego cięcia bojąc się bólu, które będzie im towarzyszył podczas naturalnego porodu. W chwili obecnej toczą się badania, których celem jest znalezienie techniki skracani bólu podczas porodu. Jaki jest naturalny i rekomendowany sposób na złagodzenie bólu porowego? Czy niesie on ze sobą korzyści dla kobiety rodzącej?

Żel położniczy - Objawy i przebieg

Nowa technika skracania bólu porodowego za pomocą specjalnego żelu


Ponieważ głównym problemem dla kobiet ciężarnych jest ból związany z wyjściem dziecka na świat. Specjaliści rekomendują nową, naturalną i sprawdzoną technikę łagodzenia a także skracania bólu porodowego. Wykorzystywany jest do tego specjalny żel o nazwie - Natalis, który jest unikalnym produktem na polskim rynku. Wyprodukowany został w Szwajcarii (jest bezbarwny i bezzapachowy) i zawiera tylko naturalne składniki. Rekomendowany jest on przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Jego zadaniem jest łagodzenie bólu podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny (tworzy on warstwę poślizgową a tym samym zmniejsza tarcie płodu o ściany kanału rodnego). W ten sposób minimalizuje on ból a co ważne zmniejsza ryzyko uszkodzenia krocza.


Dzięki temu żelowi więcej kobiet chce rodzić w sposób naturalny a nie na drodze operacji cesarskiego cięcia. Może być on stosowany do porodów w wodzie, u kobiet które przebyły we wcześniejszej ciąży cesarskie cięcie czy w przypadku porodów przedwczesnych. Jak widać zalety ze stosowania tego żelu są bardzo duże a kobiety, które go używały są zadowolone. Zanim zatem podejmiemy decyzję o cesarskim cięciu, w obawie przed bólem podczas porodu powinniśmy skontaktować się z ginekologiem i zaczerpnąć wszelkich informacji na temat tego produktu.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze