Zaloguj
Reklama

Ciąża – profilaktyka przed sezonem zachorowań na grypę

Ciąża – profilaktyka przed sezonem zachorowań na grypę
Fot. ojoimages
(5)

Kobiety w ciąży i planujące zajść w ciążę powinny się zaszczepić.

Reklama

owikłaniami grypy mogą być: bakteryjne zapalenie płuc, odwodnienie, zapalenie zatok, ucha środkowego, zaostrzenie przebiegu chorób przewlekłych takich jak zastoinowa niewydolność serca, astma czy cukrzyca. Działająca na rzecz zdrowia niemowląt amerykańska organizacja non-profit March of Dimes, kierowana przez doktor Jennifer L. Howse, oraz dziewięć podobnych instytucji wystosowała 15 września apel do lekarzy, by zachęcali oni ciężarne oraz planujące zajść w ciążę kobiety do zaszczepienia się przeciwko tej chorobie wirusowej.

Dodatkowymi metodami obniżenia ryzyka wystąpienia grypy u przyszłej matki są: mycie rąk przy użyciu żelów do dezynfekcji, ograniczenie kontaktu z ludźmi z objawami zakażenia układu oddechowego oraz z dziećmi. Osoby mieszkające z kobietami w ciąży i z niemowlętami powinny również się zaszczepić.

Wystąpienie objawów takich jak wysoka gorączka, zimne poty, dreszcze, ból głowy, kończyn i stawów, uczucie zmęczenia, nudności, wymioty i biegunka sugeruje, że w danym przypadku mamy do czynienia z grypą, a nie ze zwykłym przeziębieniem.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • March of Dimes WHITE PLAINS, N.Y., SEPT. 15, 2010

Adres www źródła:

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Reklama
(5)
Komentarze